ویژه کنید
عکس و تصویر 🔍 پاسخ به ادعایِ منکرین ایام محسنیه دو دسته در جامعه هستند که مخالف ایام ...

🔍 پاسخ به ادعایِ منکرین ایام محسنیه

دو دسته در جامعه هستند که مخالف ایام محسنیه هستند. یک دسته از جامعهء مذهبی و دستهء دوم، روشنفکران. دسته اول که از جامعه مذهبی ها باشند معتقدند که بعد از دو ماه عزاداری، این ایام باعث کمرنگیِ عزا و همچنین زده شدن مردم از عزاداری است.‌ دستهء دوم که روشنفکران باشند، مدعی هستند که مردم از فضایِ حزن آلود دو ماه عزاداری خسته شده و نیاز به شادی دارد.
پاسخ دستهء مذهبی این است که آیا تمام جامعهء مذهبیِ ایران در این دو ماه حداقل روزی یک بار به مراسم عزاداری رفته اند؟ آیا تمام بدنهء مذهبی ایران در این دو ماه مانند دهه اول محرم عزاداری کرده اند؟ پاسخ قطعا خیر است. زیرا خیلی از عزیزان بعد از دهه اول محرم از حالت عزا خارج شدند. حداکثر شاید ده درصد جامعه مذهبی ایران در این دو ماه هر روز به عزاداری مشغول بوده اند.
پس کسی در عزاداری خودش را نکشته که ما بگوییم دیگر نسل ایرانی ها در حال انقراض است. اما پاسخ دستهء دوم که ادعایِ فضای حزن آلود میکنند. فضایِ جامعه در این دو ماه حزن آلوده نبوده و مردم کاملا بصورت عادی و مثل قبل از محرم عمل می کردند. وقتی میگوییم فضا حزن آلوده بوده یعنی تمام جامعه یک دست لباس سیاه بر تن داشته اند. در این دو ماه مراکز تفریحی بسته باشد. صدا و سیما و رادیو در این دوماه از صبح تا شب مجالس عزاداری پخش کرده باشند. تمامی سریالها و سرگرمی ها را قطع کرده باشد. اما وقتی صدا و سیما و رادیو، چند روز مانده به عاشورا تازه آهنگ های خود را قطع میکند و یک تکه بالایِ صفحه را مشکی میکند. بلافاصله بعد از اتمام عاشورا به حالت عادی باز می گردد. حتی در روز عاشورا و تاسوعا هم سریال های خود را نمایش میدهد. حالت عادیِ قبل محرم خود را با همان اندازه مطربانه ادامه میدهد دیگر صحبت از حزن بیشتر به طنز شبیه است. وقتی مردم صدایِ موسیقی در خودروهایشان گوش فلک را کَر میکند. کاملا زندگی عادی دارند و تفریح و شادی خود را ادامه میدهند دیگر صحبت از فضای حزن آلود بسیار مضحک است. تنها مسئله ای که در این دو ماه دیده نشد همان برگزاری مجالس عروسی است. در ایام محسنیه هم که مجالس عروسی برپا است. دیگر صحبت از عزاداریِ طولانی و خستگی و حزن یا گفتن این جمله مردم به به شادی نیاز دارند بسیار خنده دار است. آن اشخاصی هم که در ایام محسنیه عزادار هستند هیچکس را مجبور به عزاداری نکردند. اسلحه پشت سر کسی هم قرار ندادند که مشکی بپوش و به عزاداری بیا.
ادامه در کامنت... #علی_علی #محسنیه

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...