ویژه کنید
عکس و تصویر روز هشتاد و سوم کتابخوانی قسمت دوازدهم تغذیه در طبّ ایرانی، اسلامی تألیف دکترها: غلامرضا ...

روز هشتاد و سوم کتابخوانی
قسمت دوازدهم
تغذیه در طبّ ایرانی، اسلامی
تألیف دکترها: غلامرضا کرد افشاری، حوریه محمّدی کناری، سیّد سعید اسماعیلی و مریم مقیمی

تمایل به خوردن ترشیها مثل لواشک و سرکه و همچنین خوراکیهای سرد مثل خیار و کاهو دارند و به خوردن خوراکیهای شیرین و ادویه جات کمتر تمایل نشان میدهند. حتّیٰ ممکن است با خوردن این نوع خوراکیها دچار مشکلاتی از جمله عصبانیّت، خارش، جوش و بثورات در بدن شوند.
ب_ خصوصیّات روانی: زود عصبانی شده و زود هم آرام میشوند. افرادی پُر جنب و جوش، پُر انرژی، باهوش و پُرحرف هستند.
نکته: اگر همسر شما دارای مزاج گرم و خشک است، در فصل تابستان، مخصوصاً هنگامی که یک غذای گرم هم خورده باشد ممکن است وقتی به خانه برمیگردد به شدّت عصبانی باشد، مراقب باشید تا به شعلهٔ آتش او دامن نزنید. بهترین کار این است که با یک لیوان شربت خنک یا یک بشقاب هندوانه و با کلماتی محبّت آمیز از او استقبال کنید. این کار شما مانند آبی است که بر آتش میریزید. آتش صفرا که فرو نشست میتوانید مسائل خود را مطرح کنید. اگر هم گاهی بحث به مشاجره کشیده شد، باز همین روال را طی کنید چرا که فرد دارای مزاج گرم و خشک خیلی زود آرام شده و معمولاً از عصبانیّت خود پشیمان میگردد.

هر روز فقط چند سطر کتاب بخونیم
پایان قسمت دوازدهم...

#کتاب #کتابخوانی #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #تغذیه_در_طب_ایرانی_اسلامی #اصول_تغذیه #زندگی_سالم #مزاج_شناسی #دکتر_غلامرضا_کرد_افشاری #دکتر_حوریه_محمدی_کناری #دکتر_سید_سعید_اسماعیلی #دکتر_مریم_مقیمی #روز_هفتاد_و_ششم_کتابخوانی #قسمت_یازدهم_تغذیه_در_طب_ایرانی_اسلامی #دوستانتون_رو_تگ_کنید_تا_لذت_ببرند #شناخت_طبع #عصبانیت

#rules_of_good_life #healthy_life #Iran #Islam #book #everyday_with_book #reading_book #good_books

لطفا به ما بپیوندید...

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...