ویژه کنید
عکس و تصویر روز هفتاد و چهارم کتابخوانی قسمت یازدهم زیتون دکتر خلیل اللّه فاضلی ترجمهٔ خصائص الحسینیهٔ ...

روز هفتاد و چهارم کتابخوانی
قسمت یازدهم
زیتون دکتر خلیل اللّه فاضلی
ترجمهٔ خصائص الحسینیهٔ آیت اللّه شیخ جعفر شوشتری

حضرت وارد خانه شدند و چهار هزار درهم در عبایشان پیچیدند و آن را به خاطر شرم و حیا از سائل از شکاف در خانه به او دادند و گفتند: بگیر، من از تو معذرت میخواهم که اگر در آینده مال و ثروتی به دست آوردیم، ابر رحمت ما بر تو خواهد بارید؛ اما چه کنم که زمانه متحول است و ما از مال و دنیا اندکی داریم.
نمونهٔ دیگر این که امام به سائلی هزار ( درهم ) دادند. سائل آن را گرفت و شروع به شمارش آن کرد. خازن آن حضرت به او گفت: مگر چیزی فروخته ای که بهای آن را با دقّت میشماری؟ گفت: بله، آبروی خود را داده ام. امام فرمود: سه هزار به او بدهید. هزار برای اینکه سائل است. هزار برای آبرویش و هزار هم برای اینکه نزد ما آمده.
نمونهٔ سوم؛ شخصی نامه ای به امام داد. امام حسین(عَلَیْهِ السَّلام) قبل از خواندن آن فرمودند: خواسته ات برآمده است. کسی از امام پرسید: آیا ملاحظه فرمودید در نامه چه نوشته است؟ امام فرمود: خداونداز انتظار او نزد من به مقداری که نامه را بخوانم سؤال خواهد کرد.
این صفت خاص در امام به حدّی بود که حتّیٰ وقتی میخواست به جاهلی هم مطلبی بیاموزد، از او شرم میکرد.

هر روز چند سطر کتاب بخونیم
پایان قسمت یازدهم...

#خواهش_میکنم_دوستانتون_رو_تگ_کنید #کتاب #کتابخوانی #کتاب_روز_سه_شنبه #خصائص_الحسینیه #امام_حسین_علیه_السلام #عاشورا #اسلام #شیعه #زیتون #امام_سوم_شیعیان #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #دکتر_خلیل_الله_فاضلی #آیت_الله_شیخ_جعفر_شوشتری #روز_هفتاد_و_چهارم_کتابخوانی #قسمت_یازدهم_زیتون #کمک_به_فقرا

#Imam_Hosein #Islam #shia #ashoora #Allah #third_Imam_of_shia #book #reading #everyday_with_book #knowing

لطفا به ما بپیوندید...

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...