ویژه کنید
عکس و تصویر . . #عملیات_محرم مقارن با ایام #شهادت اباعبدالله الحسین (ع) با طراحی و فرماندهی مشترک ...

.
.
#عملیات_محرم
مقارن با ایام #شهادت اباعبدالله الحسین (ع) با طراحی و فرماندهی مشترک #سپاه و #ارتش در غرب رودخانه‌ی" دویرج"، با رمز یا #زینب (س) در تاریخ 10/8/1361 آغاز شد. دلاورمردان سپاه #اسلام، با استعداد 66 گردان متشکل از 53 گردان سپاهی و 13 گردان ارتشی به 46 گردان #دشمن یورش بردند و در 4 محور طی چهار مرحله که 10 روز به طول انجامید به این ترتیب عمل کردند :

از سمت شمال ضمن گرفتن سرپل در غرب رودخانه #میمه، مناطق موردنظر را محاصره کردند، و در سمت غرب ارتفاعات مهم مرزی با ایجاد خط پدافند استقرار یافته و بر شهر طیب #عراق تسلط پیدا کردند. در محورهای میانی و جنوبی با عبور از رودخانه دویرج تا محدوده ارتفاعات 400 وارد عمل شدند و با محورهای دیگر الحاق کردند.
سپس در مراحل بعد ضمن آزادسازی مابقی ارتفاعات 300 و 400 پاسگاه‌های ربوط و چم سری و تأسیسات نفتی ابوغراب را نیز به تصرف خود درآوردند و به سمت جنوب #پدافند کردند. بنابراین رزمندگان اسلام با وجود پاتک‌های متعدد دشمن، توانستند اهداف خود را کاملاً محقق سازند.
در مرحله‌ی دوم عملیات ساعت 7 صبح دشمن کامل #محاصره شد. در این مرحله 150 کیلومتر آزاد گشت و مجدداً 6 یگان سازمانی دشمن بین 20 تا 65 درصد منهدم شدند ونیز 300 کیلومتر مربع از خاک عراق از جمله پاسگاه‌های #زبیدات #شرهانی و.... به دست ایران افتاد. در مجموعه 14 تیپ عراق بین 50 تا 100 درصد منهدم گردید. .

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...