ویژه کنید
عکس و تصویر 💢 جوانِ امروز حق دارد طرفدار #پهلوی باشد؟ ✅ در دوره ای که تمام دنیا، ...

💢 جوانِ امروز حق دارد طرفدار #پهلوی باشد؟
✅ در دوره ای که تمام دنیا، از قبایل عقب مانده آفریقایی تا حکومتهای عشیره ای عرب ها به سمت #دموکراسی حرکت میکنند، عده ای در فضای رسانه ای و #مجازی داخل و خارج ایران با سر و صدای زیاد بدنبال تبلیغ و بازگشت حکومت سلطنتی پهلوی هستند و میگویند پسر فلانی باید حاکم ایران باشد چون از کمر یک شاه بدنیا آمده پس لایق ترین فرد است.
✅ حالا جوان امروزی، متولدین دهه های شصت هفتاد و هشتاد که دوران حکومت پنجاه و سه ساله پهلوی را ندیده اند حق دارند از پهلوی حمایت کنند؟
✅ جوان امروزی یادشان نیست و ندیده اند که زمان پهلوی، حمام مانند یک کالای لوکس بود، فقط خانواده های پولدار حمام داشتند، یادشان نیست مردم هفته به هفته فقط در حمام عمومی به آب گرم دسترسی داشت.
✅ یادشان نیست و ندیده اند که در شهر و آن هم در هر محله یک خانواده خط #تلفن داشت و همسایه ها باهم از آن استفاده میکردند، یادشان نیست، داشتن تلویزیون آرزویمان بود، آن هم سیاه و سفید، یادشان نیست برای خرید صابون هم باید در صف می ایستادیم، یادشان نیست زمستان ها برای یک #پیت_نفت ساعتها باید در صف می ماندیم، گاز که هنوز مال از ما بهترها بود.
✅ جوان امروزی ندیده اند که مادرها در روستاها سر #زایمان بخاطر دوری تنها بیمارستان شهر و نبود حتی کوره راه مواصلاتی می مردند.
✅ جوان امروزی یادش نیست دخترمان را در کاباره ها #لخت میکردند تا برای #پول برقصد!
✅ جوان امروز باور نمیکند هر #بیگانه_ای حق داشت به #ناموس ایرانی حتی در مقابل شوهرش #تجاوز کند و هیچکس جرات اعتراض هم نداشت و هر معترضی را خفه میکردند
✅ یادشان نیست و ندیده اند #فسادهای رسمی اشرف و شمس و علیرضای پهلوی را، نسل امروز #هویدا و #ایادی را نمیشناسد، از فساد #جهانبانیان و خانواده انصاری و رشیدیان خبر ندارد، نسل امروز زورگویی های بنیاد پهلوی و خرج های آن را ندیده است.
✅ جوان امروزی یادشان نیست و ندیده وقتی را که ایران پر بود از #پزشکان هندی و پاکستانی، یادش نیست که برای کوچکترین درمانها باید به خارج میرفتی آن هم #فقط در توان اشراف پولدارها بود.
✅ یادشان نیست و ندیده اند روستاها حتی #آب و برق نداشتند، جاده نداشتند، خانه بهداشت نداشتند، مدرسه ها کم بود، نرخ #بیسوادی بسیار بالا بود چه برسد به تحصیلات دانشگاهی!
✅ جوان امروزی یادش نیست #ساواک چه غول ترسناکی بود، ندیده اند منوچهری چگونه #شکنجه میکرد، نصیری و ثابتی را نمیشناسند و اصلا باور نمیکنند که #موصاد همه را هدایت میکرد.

✔ ادامه پست در روزهای آتی منتشر می شود!

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...