ویژه کنید
عکس و تصویر *خبرمهم وخبرفوری* *❗ ❗ 🔴 ناصرسراج رییس سازمان بازرسی کل کشور به جرم جاسوسی برای ...

*خبرمهم وخبرفوری*
*❗ ❗ 🔴 ناصرسراج رییس سازمان بازرسی کل کشور به جرم جاسوسی برای «یک کشور متخاصم خارجی» بازداشت شده است*
مراسم معارفه رییس جدید سازمان بازرسی کل کشور بدون حضور ناصر سراج برگزار شد


🔻 روز شنبه 29 شهریور ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور به جرم جاسوسی برای «یک کشور متخاصم» در منزل شخصی اش دستگیر و به یکی از بازداشتگاه های اطلاعات سپاه منتقل شد. نیروهای اطلاعاتی سپاه در تفتیش منزل وی، به مدارک ذیقیمتی دست یافته و با خود بردند.

🔻 به گفته یک مقام ارشد در قوه قضاییه، کیس جاسوسی ناصر سراج را اطلاعات سپاه از مدتی پیش بصورت نامحسوسی رصد میکرد تا اینکه رئیس قوه قضائیه، پس از مشورت با حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، قرار بازداشت ناصر سراج را صادر کرد.

🔻 برخی از مقامات مطلع در دولت، بر این عقیده اند که کیس دستگیری آقای سراج در ارتباط با اختلاس های کلان در ساخت و سازهای غیرمجاز و غیرقانونی در «باستی هیلز» لواسان و «هفت سنگان» قزوین بوده است.

🔻 یک مقام مسئول در قوه قضاییه بشرط ناشناس ماندن گفت که دستگیری آقای سراج به اتهام جاسوسی و دادن جزئیاتی از اطلاعات اقتصادی راهبردی کشور از جمله «صندوق توسعه ملی» به «یک کشور متخاصم خارجی» بوده است. به گفته این مقام، آقای سراج این اطلاعات را به سفارتخانه یکی از کشورهای آسیایی در تهران که بعنوان واسط عمل میکرد تحویل میداده است.
روز جمعه 29 شهریور وزارت خزانه داری آمریکا بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و شرکت اعتماد تجارت پارس را تحریم کرد.

🔻 خبرگزاری های رسمی جمهوری اسلامی ایران روز شنبه 30 شهریور، خبر مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان بازرسی کل کشور با حضور معاون اول قوه قضاییه را منتشر کردند. آنچه که باعث تعجب خبرنگاران گردید عدم حضور ناصر سراج در این مراسم بود. هنگامی که آقای غلامحسین اژه ای معاون اول قوه قضائیه مورد سئوال خبرنگاران قرار گرفت، گفتند: « از او خواستیم که بیاید. علت عدم حضورشان هم برای من روشن نیست».

🔻 ناصر سراج اهل جوشقان مرکزی، در مرداد سال 92 از سوی آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه وقت بعنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور منصوب شد. روز 25 شهریورماه امسال، خبرهایی مبنی بر انتصاب حجت الاسلام حسن درویشیان به این سمت به رسانه ها راه یافت.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...