ویژه کنید
عکس و تصویر #تلگرام نا امن‌تر شد آخرین آپدیت تلگرام با حواشی متعددی همراه بود. قابلیت #حذف دوطرفه ...

#تلگرام نا امن‌تر شد
آخرین آپدیت تلگرام با حواشی متعددی همراه بود. قابلیت #حذف دوطرفه پیام‌های تلگرام در میان کاربران و طرفداران این پیام‌رسان آنچنان بحث‌برانگیز شد که پاول دورف را وادار کرد، در این‌باره از تمامی کاربران خود نظرسنجی کند. جالب اینجاست که در این نظرسنجی موافقان و مخالفان پاک‌کردن دو طرفه پیام‌ها تقریباً برابر هستند. با وجود برگزاری این نظرسنجی در آپدیت ۲۰۱۹ تلگرام، قابلیت جدید این پیام‌رسان اجرایی شده است؛ قابلیتی که به #بهانه احترام به #حریم_خصوصی به تلگرام اضافه شده، اما در عمل ناقض حریم خصوصی گروه زیادی از کاربران این پیام‌رسان است و فضای آن را بیش از پیش در ابهام و تاریکی فرو می‌برد.
در آپدیت جدید تلگرام شما می‌توانید، تعیین کنید چه کسانی عکس پروفایلتان را ببینند و برای دیگران عکس پروفایل خالی به نمایش در می‌آید. همچنین در صورت فوروارد پیام این شما هستید که تصمیم می‌گیرید، لینک نام شما در کنار پیام بیاید یا خیر. اما چالش برانگیزترین قابلیت تلگرام در آپدیت جدید در #چت‌های_خصوصی است که در هر لحظه می‌توان پیام را برای #هر_دو_طرف حذف کرد.
قابلیت‌های جدید تلگرام هر چند به گفته پاول دورف در راستای احترام به حق #آزادی_بیان و #حریم_خصوصی به این اپلیکیشن اضافه شده، اما در عمل این پیام‌رسان را بیش از پیش #غیر_قابل_اعتماد و #نا_امن می‌کند.
به این معنا که از این به بعد اگر پیام‌هایی که از طریق این اپلیکیشن با دیگران رد و بدل می‌کنید، برایتان مهم است و فکر می‌کنید ممکن است نیاز داشته باشید تا برای اثبات موضوعی یا به عنوان سندی به این چت‌ها مراجعه کنید، باید از آن اسکرین‌شات بگیرید یا محیط امن‌تری را برای گفت‌وگو با دیگران انتخاب کنید، چراکه #هر_لحظه این احتمال وجود دارد تا طرف مقابل شما نه فقط پیام‌های خودش بلکه پیام‌های شما را هم پاک کند. این ویژگی تلگرام به طور یقین می‌تواند این اپلیکیشن را برای #تروریست‌ها، #قاچاقچیان و سایر افراد #خلافکار محبوب‌تر کند چراکه با آپدیت جدید امکان #ردیابی هیچ پیام و هیچ فردی در تلگرام وجود ندارد و این به‌معنای نزدیک‌ترشدن این اپلیکیشن به فضای دارک وب است.
@e_beman

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...