ویژه کنید
عکس و تصویر ‍ #حلوای ویفر ✍ مواد لازم آرد گندم 150 گرم(همون ارد شیرینی) آرد برنج مرغوب ...

#حلوای ویفر

✍ مواد لازم

آرد گندم 150 گرم(همون ارد شیرینی)
آرد برنج مرغوب 75 گرم
کره هم دمای محیط 170 گرم
ویفرپودر شده 75 گرم
پودر قند 100 گرم
گردو ی اسیاب شده 100 گرم

👈 با مقدارداده شده و قالبی که من استفاده کردم چهل عدد حلوا خواهید داشت
👈 برای این حلوا بهتر است از ویفر مارک کیت کت استفاده کنید اما اگر مارک کیت کت نداشتید از هر مارک دیگری مثل شیرین عسل و تک تک و ... نیز میتوانید استفاده کنید
گردوهارو اسیاب کنید ولی مراقب باشین به روغن نیوفته
👈 کیت یا هرمارک دیگه راهم اسیاب کنید
از آرد برنج مرغوب استفاده کنید و از الک رد کنید.

🍜 طرز تهیه

ابتدا آرد الک شده را با شعله ملایم تفت دهید تا خامی آن از بین برود و بوی خوش آن درآید. در این زمان یک حالت بخار مانندی از ارد بلند میشود. نباید اردتان تغییر رنگ دهد.
در این لحظه اگر دیدید حالت گلوله گلوله داره میتوانید ارد را یک بار دیگر الک کنید و مجددا به تابه برگردانید.
اکنون آرد برنج الک شده را اضافه کنید. مراقب باشید چون ارد برنج خیلی زود میسوزه ارد برنج را نیز با ارد گندم تفت دهید تا بوی خامی آن از بین برود. حدود 10 دقیقه طول میکشد تا ارد برنج نیز تفت داده شود.
اکنون به اردتون کره همدمای محیط را اضافه کنید. کره سریعا شروع به ذوب شدن میکند و
اردها را با کره مخلوط کنید و بلافاصله تابه را از روی حرارت بردارید. بعد ویفر پودر شده و پودر قند و پودر گردو را به مواد اضافه کنید و با پشت قاشق همه مواد را به خورد هم دهید تا کاملا یکدست شود.
مواد را تا داغ است داخل قالب سیلیکونی مورد نظر فشرده کنید حسابی تا حباب نزنه وقتی در میارید و روی حلوا سوراخ سوراخ نشه نیازی به چرب کردن قالب نیست.
قالب را دو الی سه ساعت در یخچال بگذارید تا حلوا کامل ببندد.(یا نیم ساعت در فریزر) سپس به راحتی از قالب دربیارید و تزیین دلخواهتونو انجام بدید(من یکم شکلات سفید اب کردم داخل قیف ریختم و حلواهارو بفاصله کنار هم گذاشتم و بصورت نواری روی اونا شکلاتو ریختم و با گل فوندانتی تزیین کردم میتونید کمی پودر پسته هم روی حلواها تا شکلاتها نبسته بپاشید.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...