ویژه کنید
عکس و تصویر نگید چرا گیر دادی به اینستا. لطفن بخونید: بر اساس مطالعاتی که روی ۱۵۰۰ کاربر ...

نگید چرا گیر دادی به اینستا. لطفن بخونید:
بر اساس مطالعاتی که روی ۱۵۰۰ کاربر اینترنتی انجام شده، #اینستاگرام به عنوان بدترین شبکه اجتماعی برای #سلامت و #شادابی روان در فضای مجازی شناخته شده است. با وجود اینکه این #پلتفرم بر مبنای عکس و تصاویر جهت بیان هویت فردی و خصوصیات شخصیتی پایه‌گذاری شده، ولی با سطوح بالایی از #خشم، #افسردگی، ناراحتی و #ترس فراموش شدن نیز همراه شده است.

از بین ۵ شبکه‌ی اجتماعی که در این نظرسنجی مورد بررسی قرار گرفت، اینستاگرام، #اسنپ‌چت، #فیسبوک و #توییتر و #یوتیوب به‌ترتیب بدترین شبکه‌ی اجتماعی برای سلامت روان شناسایی شدند. در واقع از نظر سلامت روان، یوتیوب کمترین آسیب را به کاربران می‌زند.

بر اساس یکی از مطالعات انجام شده در کشور انگلستان پنج شبکه اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت. یوتیوب بالاترین امتیاز را برای سلامت روان و احساس خوب بودن دریافت کرد و تنها وب‌سایتی است که پاسخ‌دهندگان امتیاز مثبت شبکه را به او داده‌اند دومین شبکه اجتماعی توییتر و به همین ترتیب فیس بوک، اسنپ چت و اینستاگرام هم در سطوح بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

در مورد اینستاگرام که در بین این ۵ گزینه به عنوان بدترین شبکه اجتماعی برای سلامت روان انتخاب شده است باید این نکته را هم اضافه کرد که خصوصیات منفی از جمله به هم زدن کیفیت خواب، احساس منفی گرایی و افسردگی و افزایش حس خشک و عصبانیت از دیگر عواملی است که در مورد اینستاگرام گفته شده است.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...