ویژه کنید
عکس و تصویر بیست و یکم تیر ماه روز ملی عفاف و حجاب و سالروز قیام علیه کشف ...

بیست و یکم تیر ماه روز ملی عفاف و حجاب و سالروز قیام  علیه کشف حجاب گرامی باد .

حجاب انواع و اقسامی دارد، از جمله حجاب و پوشش مرد و زن در نگاه که هر کدام از مردان و زنان در مواجهه با نامحرم به آن توصیه شده اند.
و این مسئله در مورد زنان و مردان هر دو بوده و تصور غلطی که بعضی ها دارند این است که با شنیدن حجاب ذهنشان به حجاب زن منتهی می شود در صورتی که حجاب برای هر دو لازم و ضروری است
اولین آیات حجاب هم خطاب برای مردان است. ﴿قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ .... ﴿٣٠﴾ وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ....[1] سپس می فرماید: به مردان مؤمن بگو: چشمان خود را [از آنچه حرام است مانند دیدن زنان نامحرم و عورت دیگران] فرو بندند، و شرمگاه خود را حفظ کنند، این برای آنان پاکیزه تر است، قطعاً خدا به کارهایی که انجام می دهند، آگاه است. و به زنان باایمان بگو: چشمان خود را از آنچه حرام است فرو بندند، و شرمگاه خود را حفظ کنند، و زینت خود را [مانند لباس های زیبا، گوشواره و گردن بند] مگر مقداری که [طبیعتاً مانند انگشتر و حنا و سرمه، بر دست و صورت] پیداست [در برابر کسی] آشکار نکنند.
چنان که دیده می شود اولین آیه امر به مردان است که حجاب خودشان را حفظ کنند . لذا چون مسئله حجاب در مورد زن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بیشترین عامل فساد و تباهی در جامعه اگر بررسی شود بد حجابی و بی حجابی زنان آن جامعه است شاید از این باب باشد که ذهنها به زن و حجاب زن منتهی می شود.
باید توجه داشت که میل به خودنمائی و جلوه گری به مصالحی در سرشت زن، نهفته است که باید در مسیر درست و هدفی والا به کار گرفته شود. در غیر این صورت نتیجه ای جز تباهی فرد و جامعه نخواهد داشت.
زیبایی برای زن، سرمایه است اما باید بجا مصرف شود حضرت علی علیه السلام می فرمایند: زکات جمال حفظ عفاف و پوشش است.[2]
هر چه محافظ و پناهگاه انسان محکم باشد، احساس آرامش بیشتری دارد. پوشش مناسب و دینی نیز نگهبان زن از نگاه های آلوده و آسیب های احتمالی است که به زن آرامش می دهد و هر چه این پوشش کامل تر باشد، امنیت آن بیشتر خواهد بود.
پی نوشت:
[1] . سوره نور آیات 30 و 31.
[2] . مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل، ج7، ص44

#بیست_و_یکم_تیر_ماه #روز_ملی_عفاف_و_حجاب #حجاب_و_عفاف #حجاب #حجاب_فاطمی #حجاب_اسلامی #عفاف #حیا #عفت #روز_حجاب_و_عفاف #الله_اکبر #لا_اله_الا_الله #محمد_رسول_الله #علی_ولی_الله #اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #صلوات #اسلام #شیعه #مذهبی  #دانشجو #طلبه #بسیج_مجازی #تصویر_پروفایل #حوزه_علمیه #کپی_آزاد
سایت :
 http://www.ziaossalehin.ir

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...