ویژه کنید
عکس و تصویر #کوفته گوشت چرخ کرده 600 گرم لپه 1 پیمانه برنج 1 پیمانه پیاز 2 عدد ...

#کوفته
گوشت چرخ کرده 600 گرم
 لپه 1 پیمانه
برنج 1 پیمانه 
پیاز  2 عدد
رب گوجه فرنگی 3 قاشق غذاخوری
سبزی کوفته 5 قاشق غذاخوری
تخم مرغ 1عدد
زعفران، نمک، فلفل سیاه
زیره مرزه به مقدار لازم
پیازداغ 3 قاشق زرشک، آلو، و مغز گردو به مقدار لازم
ابتدا برای تهیه سس کوفته درون قابلمه آب ، پیاز داغ ، رب گوجه فرنگی ، کمی ادویه ، زعفران، کمی مرزه خشک شده بریزید و بگذارید جوش بیاید. سپس حرارت را کم کنید.
لپه ها را از شب قبل خیس دهید ، لپه ها را بپزید و با آب سرد ابکشی کنید. برنج را نیز بپزید و ابکشی نمائید.(پختشون کامل نباشه)
لپه ها و برنج را به همراه 1 پیاز کوچک و نصف گوشت چرخ کنید. سپس تخم مرغ ه نصف دیگر گوشت را به همراه سبزی کوفته ، ارد نخودچی ، نمک ، فلفل و زیره به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید یا ورز دهید
درون کاسه ای یک پارچه توری بیندازید. سپس مقداری از مایه کوفته بردارید ، کمی ورز دهید و داخل کاسه روی توری بریزید و داخل آن یک کمی پیازداغ ، چند عدد الو و کمی مغز گردو ، زرشک بریزید. روی آن مقداری دیگر از مواد کوفته بریزید سپس با جمع کردن توری خوب گردش کنید تا بصورت یک توپ در اید. پس از اتمام کار ارام ارام کوفته ها را در سسی که از قبل اماده کرده اید قرار دهید ( دقت کنید که در زمان قرار دادن کوفته ها سس نباید بجوشد . میتوانید کوفته ها را با توری داخل سس قرار دهید ).پس از قرار دادن کوفته ها اجازه دهید تا کمی خودشان را بگیرند و سفت شوند. سپس میتوانید کمی کوفته ها را بچرخانید تا اب و روغن به تمام نقاط کوفته برسد.
1 تا 2 ساعت برای پخت کوفته ها زمان لازم است. پس از این زمان کمی شعله را بیشتر کنید تا اب کوفته ها غلیظ تر شود. پس از اماده شده کوفته ها اجازه دهید کمی سرد شوند سپس اب کوفته را به ظرف سرو اضافه کنید
نکته : سبزی کوفته مخلوطی از جعفری + گشنیز + مرزه + ترخون + نعناع است ؛ بهتر است برای کوفته از گوشت مخلوط گوسفند و گوساله استفاده کنید.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...