ویژه کنید
عکس و تصویر #امیرحسین_ثابتی : بالاخره فرصتی شد تا فیلم #یتیم_خانه_ایران را ببینم. تا قبل از دیدن فیلم ...

#امیرحسین_ثابتی :
بالاخره فرصتی شد تا فیلم #یتیم_خانه_ایران را ببینم. تا قبل از دیدن فیلم تصور میکردم شاید بخشی از تعاریف و تمجیدها از آن اغراق باشد اما حالا حس میکنم همه آن تعریف ها هم نتوانسته حق این فیلم را ادا کند.

حتی اگر محتوای غنی این فیلم را هم کنار بگذاریم و تنها از منظر هنری به آن نگاه کنیم، بی تردید با یک شاهکار #تاریخی مواجه خواهیم بود که دور از کلیشه و شعار، توانسته روایتی جذاب و دیدنی از بخش مهمی از #تاریخ_معاصر ایران را که یک قرن #سانسور شده، به تصویر بکشد.

شاید اگر در 38 سال بعد انقلاب چندین #یتیم_خانه_ایران ساخته شده بود و اندکی بیشتر بر تقویت #حافظه_تاریخی مردم کار شده بود، امروز نیاز نبود تا یک ملت 80 میلیونی هر چند سال یکبار برای تعمیق #دشمن_شناسی و افزایش ظرفیت فکری خود، برخی عقب نشینی ها و خسارتهای طولانی مدت را تجربه کند تا بفهمد نتیجه اعتماد و خوش بینی به #دشمن توسط "یتیم خواهان ایران" #تقریبا_هیچ است.

✅ کانال 👇
telegram.me/joinchat/BVLsRT1b_CqyJ3Cr1JqJkA

Tags/
#انگلیس #قطحی #انگلستان #فقر #تاریخ_ایران #تاریخ #انقلاب #بصیرت #فیلم_ارزشی #فیلم #سینما #فرهنگ #ابوالقاسم_طالبی #فیلم_سینمایی #سینمای_ایران #هنر_هفتم #سینما #اکران_عمومی #جشنواره_عمار #خشکسالی #قحطی #اکران #هنر_ارزشی #سینما #هنر_هفتم #فیلم_ارزشی #قاجاریه #قاجار #فقیر #مرگ_جمعی #قتل_عام #بیماری ##احمدشاه_قاجار #انگلستان #جنایت #بریتانیا #جنگ_جهانی #جنگ_جهانی_اول #جنگ_اول_جهانی #ارزشی #مرگ #مرگ_و_میر

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...