ویژه کنید
عکس و تصویر روز شصت و نهم کتابخوانی قسمت دهم تغذیه در طب ایرانی، اسلامی تألیف دکترها غلامرضا ...

روز شصت و نهم کتابخوانی
قسمت دهم
تغذیه در طب ایرانی، اسلامی
تألیف دکترها غلامرضا کرد افشاری، حوریه محمدی کناری، سیّد سعید اسماعیلی و مریم مقیمی

۷. افعال: افراد سرد مزاج در شروع یک کار مشکل دارند و به اصطلاح دیر گرم میشوند. امّا گرم مزاجان کارها را با سرعت شروع میکنند. گرمی مزاج گاه باعث شتاب زدگی و عجول بودن میگردد و این افراد ممکن است ثبات رأی نداشته باشند. خشمگین شدن هم از علامات گرمی مزاج است اما سرد مزاجان برعکس افرادی آرام و صبور هستند.
۸. فضولات دفع شده: موادی که به صورت عرق، ادرار، مدفوع و... از انسان دفع میشود میتواند نمایانگر وضعیت مزاج باشد. این مواد در صورتی که پُر رنگ و دارای بوی تُند باشند نشانهٔ حرارت مزاج و در صورتی که کم رنگ و بی بو باشند نشانهٔ سردی مزاج هستند. یبوست طبع نشانهٔ خشکی مزاج و لینت طبع نشانهٔ تری مزاج است.
۹. خواب و بیداری: زیادی خواب نشانهٔ سردی یا رطوبت است. کم خوابی معمولاً ناشی از گرمی و یا خشکی مزاج است.
۱۰. وضع روحی _ عصبی: قوّت، سرعت و کثرت افعال مربوط به روح و اعصاب، نشانهٔ گرمی است. مثلاً گرم مزاجان پُرحرف هستند و با سرعت بیشتری صحبت میکنند در حالی که سردمزاجان خیلی آهسته، آرام و شمرده صحبت میکنند و کم حرف تَرند. قدرت یادگیری و حافظه در گرمی مزاج بهتر میشود. خشکی باعث ثبات رأی و رطوبت باعث انعطاف پذیری میشود. سردی مایهٔ ترس و گرمی مایهٔ شجاعت است.
از میان علائم فوق، برخی تحت تأثیر عوامل مختلف محیطی از جمله سن، تغذیه، محل سکونت و... قرار میگیرند. لذا بهتر است علائم فوق را با دوران کودکی و نوجوانی خود تطبیق دهید که علائم محیطی کمتر بر روی آنها تأثیر گذاشته باشند.

هر روز چند سطر کتاب بخوانیم
پایان قسمت دهم...

#کتاب #کتابخوانی #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #تغذیه_در_طب_ایرانی_اسلامی #اصول_تغذیه #زندگی_سالم #مزاج_شناسی #دکتر_غلامرضا_کرد_افشاری #دکتر_حوریه_محمدی_کناری #دکتر_سید_سعید_اسماعیلی #دکتر_مریم_مقیمی #روز_شصت_و_نهم_کتابخوانی #قسمت_دهم_تغذیه_در_طب_ایرانی_اسلامی #دوستانتون_رو_تگ_کنید_تا_لذت_ببرند

#rules_of_good_life #healthy_life #Iran #Islam #book #everyday_with_book #reading_book #good_books

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...