ویژه کنید
عکس و تصویر روز شصت و دوم کتابخوانی قسمت نهم تغذیه در طب ایرانی، اسلامی تألیف دکترها غلامرضا ...

روز شصت و دوم کتابخوانی
قسمت نهم
تغذیه در طب ایرانی، اسلامی
تألیف دکترها غلامرضا افشاری، حوریه محمدی کناری، سید سعید اسماعیلی و مریم مقیمی

۲. چاقی و لاغری: لاغری نشانهٔ خشکی و چاقی نشانهٔ رطوبت است. درشتی اندام و گوشت فراوان در افراد گرم و تر دیده میشود و چربی در بدن نشانهٔ سردی و تری است، لذا لاغرها گرم و خشک و یا سرد و خشک هستند.

۳. مو: زیادی مو، رشد سریع و رنگ سیاه آن دلیل بر گرمی مزاج است. کمی مو و زنگ روشن آن دلیل بر سردی و مجعد بودن نشانهٔ خشکی و موی صاف نشانهٔ رطوبت است.

۴. رنگ بدن: سفیدی رنگ پوست، دلیل بر سردی مزاج و سرخی و گندم گونی آن دلیل بر گرمی مزاج است. زردی نشانهٔ گرمی، رنگ بادنجانی ( تیرهٔ بی روح و غیر درخشان ) دلیل بر سردی و خشکی، رنگ گچی و سربی نیز دلیل بر سردی مزاج است.

۵. وضعیت اعضاء بدن: فراخی سینه، عروق برجسته و نبض قوی و درشتی مفاصل نشانهٔ حرارت است و خلاف اینها نشانهٔ سردی است.

۶. تأثیر گرفتن از سردی و گرمی، تری و خشکی: افراد گرم مزاج تحمل گرما را ندارند و در هوای خنک راحت ترند. همچنین مصرف زیاد غذاهای گرم مثل ادویه با آنها سازگاری ندارد. برعکس سردمزاجان به غذا و هوای گرم بیشتر علاقه دارند. مایل به شیرینی و گریزان از ترشی و سردیها بوده و با خوردن ترشیها ممکن است هنگام خواب، آب از دهانشان خارج شود.

هر روز چند سطر کتاب بخوانیم
پایان قسمت نهم...

#کتاب #کتابخوانی #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #تغذیه_در_طب_ایرانی_اسلامی #اصول_تغذیه #زندگی_سالم #مزاج_شناسی #دکتر_غلامرضا_کرد_افشاری #دکتر_حوریه_محمدی_کناری #دکتر_سید_سعید_اسماعیلی #دکتر_مریم_مقیمی #روز_شصت_و_دوم_کتابخوانی #قسمت_نهم_تغذیه_در_طب_ایرانی_اسلامی #دوستانتون_رو_تگ_کنید_تا_لذت_ببرند

#rules_of_good_life #healthy_life #Iran #Islam #book #everyday_with_book #reading_book #good_books

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...