ویژه کنید
عکس و تصویر ✅ کسی متوجه حرف آقا نشد!؟ #شبیه_سازی_آقا در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب ایشان در ...

✅ کسی متوجه حرف آقا نشد!؟

#شبیه_سازی_آقا


در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب ایشان در سخنرانی 124 دقیقه ای خود، نکته بسیار مهمی را در مقدمه عنوان می کنند، اگر این اشاره رهبر انقلاب را در کنار تذکر ایشان در دیدار با کارگزاران نظام در ابتدای ماه مبارک رمضان قرار دهیم، به هشدار عظیمی خواهیم رسید.
هشداری که نخبگان و رسانه ها براحتی از کنار آن عبور کردند.

#با_دقت_بخوانید

ایشان در دیدار با دانشجویان، وضعیت فعلی جمهوری اسلامی در تقابل با دشمنان را به زمان جنگ #احزاب در صدر اسلام شبیه سازی کردند.

رهبرانقلاب:

اگر بخواهیم جبهه‌ی امروز دشمن علیه جمهوری اسلامی را در صدر اسلام #مشابه‌سازی بکنیم، میشود جنگ احزاب. خب همه‌ی جمعیّت مدینه آن روز شاید به ده هزار نفر نمیرسید؛ زن و مرد و کوچک و بزرگ و بچّه و مانند اینها. احزاب -یعنی کفّار و مشرکین مکّه- از تمام اقوام موجود در آن منطقه، مردان زبده‌ی جنگی‌شان را انتخاب کردند، ده هزار نفر شدند! حمله کردند به مدینه؛ این قضیّه‌ی کوچکی نبود. گفتند میرویم مدینه، همه را قتل‌عام میکنیم؛ هم خود آن مدّعی نبوّت را -یعنی پیغمبر را- هم اصحابش را؛ قال قضیّه را میکَنیم، تمام میکنیم قضیّه را. با اینکه دَأب پیغمبر این بود که وقتی جنگ میشد، این جنگ را بیاورد بیرون شهر و در شهر نمانَد، امّا این حادثه این‌قدر مُهیب و هولناک و سریع اتّفاق افتاد که پیغمبر مجال نکرد نیروهای خودش را ترتیب بدهد و بیاورد آماده کند برای مثلاً یک بسیجِ بیرون شهر مدینه، مجبور شد [دُور] شهر مدینه را خندق بزند که به جنگ خندق معروف است. حادثه‌ی بسیار مهمّی بود.

ایشان بعد از این شبیه سازی به نکته اصلی اشاره میکنند، و آن این است که در بین نیروهای خودی دو دستگی ایجاد شد در ادامه می گویند:

مؤمنین در مقابل این حادثه قرار گرفتند. مردم -همانهایی که تحت لواء پیغمبر زندگی میکردند- دو دسته شدند: یک دسته آنهایی هستند که در همین سوره‌ی احزاب حدود هفت هشت ده آیه قبل از این آیه‌ای که من خواندم، از قول آنها نقل شده: وَ اِذ یَقولُ المُنافِقونَ وَ الَّذینَ فی قُلوبِهِم مَرَض،کسانی که دلهایشان مریض بود، اینها گفتند که پیغمبر به ما راست نگفت، گفت شما پیروز میشوید؛ بفرما! لشکر دشمن آمده و دارد می‌آید، پدر ما را در می‌آورند. یعنی یأس و ناامیدی و خودکم‌بینیِ در مقابل دشمن و یک گرایش قلبی پنهان به دشمن در آنها وجود داشت؛ امّا عدّه‌ی دیگر که اکثریّت بودند گفتند نه، قضیّه این‌جوری نیست، هذا ما وَعَدَنَا اللهُ وَ رَسولُه؛ این دشمنی را قبلاً خدا و پیغمبر به ما گفته بودند


تا اینجا را در شبیه سازی زمان دقت مطالعه کنید،ایشان به دو گروه اشاره میکنند اما اهمیت موضوع در کجاست؟
اهمیت #موضوع را زمانی می توان درک نمود که ایشان در دیدار با کارگزاران نظام به یک #جنگ دیگر اشاره میکنند.
رهبر انقلاب در این دیدار به جنگ #احد اشاره کرده و فرمودند:

در جنگ اُحد، آن‌کسانی که نتوانستند طاقت بیاورند و دلشان در هوای غنیمت آن‌چنان تپید که فراموش کردند چه مسئولیّت حسّاسی در اختیار آنها و برعهده‌ی آنها است و جنگ پیروز را به جنگ مغلوب تبدیل کردند.

در اینجا جا دارد تاریخ جنگ احد و احزاب مورد مطالعه قرار گیرد و با شرایط امروز مقایسه شود، اما در هر دو جنگ مسلمانان از یک عنصر رنج می برند و آن نیروهای خودی سست عنصر است که در یک جنگ باعث شکست سپاه اسلام شدند و در جنگ دیگر باعث بروز تفرقه و نفاق شدند، یک نیروی خودی مشترک در هر دو جنگ حضور دارد.
امروز در این شبیه سازی باید به سراغ این #عوامل رفت، کسانی که باعث شکست حرکت مردم می شوند.
نکته جالبتر اینکه، ایشان در دیدار دانشجویی مجددا به جنگ #احد و آن نیروها اشاره میکنند، ایشان تاکید می کنند:

من در جلسه‌ی #کارگزاران نظام در اوایل ماه رمضان گفتم که «اِنَّ الَّذینَ تَوَلَّوا  مِنکُم یَومَ التَقَی الجَمعانِ اِنَّمَا استَزَلَّهُمُ الشَّیطانُ بِبَعضِ ما کَسَبوا» این هم آیه‌ی قرآن [است]. روز جنگ اُحد عدّه‌ای نتوانستند مقاومت کنند، میدان را رها کردند، پیروزی را تبدیل به شکست کردند. در جنگ اُحد مسلمانها پیروز شده بودند منتها غفلت یا خیانت یا دنیاطلبی و کوته‌بینی یک عدّه‌ی معدودی، همان پیروزی را تبدیل کرد به شکست


اگر قصد تحلیل جامع تر و شناخت از این نیروی های عامل شکست را دارید، باید تاریخ جنگ #احد و #احزاب به دقت مورد مطالعه قرار گیرد و با شرایط امروز تطبیق داده شود.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...