ویژه کنید
عکس و تصویر . با اومو (Omo) آشنا شوید، یک #زرافه بسیار نادر که به افتخار یکی از ...

.
با اومو (Omo) آشنا شوید، یک #زرافه بسیار نادر که به افتخار یکی از برند های معروف شوینده، نامگذاری شده است.
این عکس ها توسط دکتر دِرِک لی (Derek Lee)، یک بوم شناس و موسس انستیتوی طبیعت وحش (WNI) گرفته شده است.
او برای اولین بار این بچه زرافه نادر را سال قبل در پارک ملی تارانجیر (Tarangire)، در کشور #تانزانیا، رویت نمود و خیلی خوش شانس بود که توانست ماه قبل دوباره با این زرافه برخورد دیگری داشته باشد. در وبلاگ WNI، او گزارش داد که به نظر می رسد این زرافه سالم است.
دکتر لی در ادامه توضیح دادند که "اومو" دارای یک نوع شرایط ژنتیکی معروف به #لیوسیسم است، نه زالی.
«بیماری لیوسیسم زمانی رخ می دهد که برخی و یا تمام سلول های رنگ دانه (که رنگ پوست را شکل می دهند) در طی دوران تفکیک نتوانند توسعه و رشد یابند، بنابراین قسمتی و یا همه سطح بدن فاقد سلول هایی می شود که قادر به تولید رنگدانه هستند. یک راه برای بیان تفاوت بین زالی و لیوسیسم در جانوران این است که جانوران مبتلا به زالی از کمبود #ملانین در همه جای بدن شان رنج می برند، از جمله چشم هایشان، بنابراین رنگ چشم ها به خاطر رگ های خون در حال جریان زیر لایه، به رنگ قرمز در می آید.»
این زرافه ماده تقریبا پانزده ماه سن دارد، یعنی اینکه توانسته از زمان بحرانی زندگی اش به عنوان یک بچه زرافه عبور نماید زمانی که شیر ها و #کفتار ها می توانند به سادگی او را شکار کنند. با این حال، دکتر لی اخطار دادند که خطرات حال حاضر تهدید کننده این زرافه شامل شکار شدنش توسط انسان هاست.
دکتر لی در صحبت هایش با IFLScience، ابراز داشتند: « در زمانی که توسط شکارچیانی که به قوه بصری شان، همچون انسان ها، تکیه دارند، اینکه این زرافه تا این حد درخشان و قابل دیدن باشد یک مزیت منفی برایش  به شمار می رود. با این وجود، بسیاری از شکارچیان از تله های مخصوص پا ها و گردن استفاده می کنند که آنها را به قاتلانی بی رویه بدل می نماید.»
ایشان اضافه می نمایند: «کشتن زرافه ها در تانزانیا خلاف قانون است، و همین طور در پارک ملی، اما به خوبی همه می دانند که بازار های غیر قانونی شکار برای گوشت در اطراف پارک تارانجیر به وفور پیدا می شود. متاسفانه، تمام زرافه ها، و نه فقط زرافه های سفید رنگی همچون اومو، در معرض تهدید بازار های گوشتی تامین شده از بیشه ها هستند.
«خوشبختانه، اومو در پارک ملی ای زندگی می کند که تحقیقات ما دریافته به لطف فعالیت های ضد شکار در منطقه، او دارای بالاترین شانس بقا می باشد.»

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...