ویژه کنید
عکس و تصویر روحانیت، خودرو و ساده زیستی در هفته های گذشته یادداشتهایی را درباره وضعیت خودرو طلاب ...

روحانیت، خودرو و ساده زیستی

در هفته های گذشته یادداشتهایی را درباره وضعیت خودرو طلاب و روحانیون منتشر کردیم و نگاه و نظر شما را هم پرسیدیم.

این هشتگ را دنبال کنید: #خودرو_طلبه_گرام

با ذکر چند مقدمه، در یادداشت بعد به عنوان یادداشت پایانی، دو قطعه از بیانات امام خمینی رحمه الله علیه و رهبر فرزانه و معظم انقلاب را در این زمینه تقدیم می کنیم.

یک. حوزه علمیه به هیچ طلبه و روحانی، حتی هزار تومان هم برای خرید خودرو هزینه ای نمی دهد و اینگونه مسائل، شبهاتی بیش نیستند که با هدف تخریب وجهه حوزه و روحانیت منتشر می شوند.
طیف وسیعی از طلاب و روحانیون از طریق شهریه‌های اندک طلبگی امرار معاش می‌کنند و عملا توان خرید خودرو حتی ساده و معمولی را ندارند.

دو. عموم طلاب و روحانیون به خودرویی مناسب جهت ترددهای فرهنگی تبلیغی نیاز دارند اما باید و شایسته است که به تاکیدات دینی و توصیه های علمای اخلاق و بزرگان در این زمینه توجه کنند تا خودرو یا مسکن و دیگر اجزاء زندگی طلبگی به شکلی نباشد که آنها را از سطح متوسط و عموم جامعه جدا کند.

سه. ساده زیستی به عنوان یکی از مولفه ها و شاخص های اصلی "سبک زندگی طلبگی" باید در همه شئون زندگی طلاب و روحانیون از جمله خودرو مورد توجه ایشان قرار گیرد.
این بدان معناست که حتی اگر طلبه‌ای از راههایی مانند حقوق و مزایای کار اداری یا ارث و هدیه و... قدرت خرید خودروی گرانقیمت را داشته باشد، باید خویشتن داری کند و از تجمل و تجمل گرایی پرهیز کند.

عکس از عکاس گرامی آقای میرحسینی @mirhuseini

#سبک_زندگی_طلبه_گرام

#روحانی #روحانیت #روحانیون #طلاب #طلبه #طلبگی #علما #مراجع #آیت_الله #قم #تهران #شیخ #آخوند #حاج_آقا #سبک_زندگی #زندگی #عکس #عکاسی #عکاسی_موبایل #سبک_زندگی_طلبگی #حوزوی #حوزویان #اخلاق
#everydayiran #iran #iranian #clergyman #moslim

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...