ویژه کنید
عکس و تصویر خاطراتی به یاد ماندنی/ به نظر شما این دو عبارات از کیست؟! ️« آدم‌های بی‌تقوا ...

خاطراتی به یاد ماندنی/ به نظر شما این دو عبارات از کیست؟!

️« آدم‌های بی‌تقوا برای مجلس خطرناک هستند. کسانی که می‌آیند واقعا مسلمان و متعهد باشند. حال اگر بعضی جهاتشان ضعیف باشد، مهم نیست.»

«رد صلاحیت و نظارت استصوابی، حق شورای نگهبان است.»

عبارت اول، اظهارات آقای هاشمی در سال ۱۳۶۲ (سخنرانی های سال ۱۳۶۲، صفحه ۵۹۹) و عبارت دوم نیز مربوط به ایشان در سال ۱۳۷۰ (خاطرات هاشمی سال ۷۰، صفحه ۲۴۹) است .

️حالا به برخی از عکس العمل های آقای هاشمی رفسنجانی در برخی مقاطع انتخابات نگاه می کنیم:

در سال ۱۳۷۱، آقای هاشمی در پاسخ به ابراز نگرانی آقای مجید انصاری در خصوص رد صلاحیت افراد هم جناحشان این طور پاسخ دادند: «اشتباه از جناح خودشان است که بدون هدف و برنامه درست، موضع افراطی در مقابل دولت و نظام داشتند.» (خاطرات هاشمی، صفحه ۴۱۹)

در اوایل دهه ۷۰ اصلاح طلبان از طریق عبدا… نوری به آقای هاشمی گفتند که خواهان محدود شدن نظارت شورای نگهبان هستند ولی آقای هاشمی ایشان را دعوت به مدارا کردند و حق شورای نگهبان در رابطه با رد صلاحیت‌ها را محفوظ دانستند. (خاطرات هاشمی سال ۷۰، سازندگی و شکوفایی صفحه ۲۴۴)

در ماجرای رد صلاحیت صادق خلخالی و سید حسین موسوی تبریزی، با توجه به شناختی که از آنان داشتند، نگران عکس العمل های بعدی آنان و متهم کردن نادرست شورای نگهبان بودند. (خاطرات سال ۱۳۶۳، به سوی سرنوشت صفحه ۴۴)

✅پس از استمداد آقای اسدالله بیات در خصوص رد صلاحیت از آقای هاشمی، ایشان بدون غوغاسالاری و فرافکنی رسانه ای، موضوع را با رئیس شورای نگهبان (محمد امامی کاشانی) و مقام معظم رهبری در میان گذاشتند که نشان دهنده تمکین از شورای نگهبان، رهبری و عملکرد دور از اغتشاش ایشان بود. (کتاب خاطرات سال ۶۹، اعتدال و پیروزی، ۲۹۲-۲۹۴)
#حافظه_تاریخی

@TaEntekhab
https://telegram.me/joinchat/BhwBEjwE3Z6FKof9Ln...

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...