گناه #بی_حجابی حق‌الله است یا حق‌الناس؟متأسفانه امروزه برخی ...

گناه #بی_حجابی حق‌الله است یا حق‌الناس؟


متأسفانه امروزه برخی زنان به بدترین و محرک‌ترین شکل ممکن خود را در کوچه، خیابان، محل کار و تحصیل و فضای مجازی عرضه می‌دارند و در جامعه فساد ایجاد می‌کنند و معتقدند که بی‌حجابی آن‌ها به دیگران مربوط نیست، درحالی‌که خانم #بی_حجاب با عدم رعایت حجاب نه‌تنها به وظیفه شرعی و دستور الهی عمل نمی‌کند، بلکه با #بی_حجابی خود باعث آسیب و لطمه زدن به دیگران می‌شود، مانند اینکه:

۱. مرد #پاک_دامنی که دوست ندارد به این خانم نگاه کند، مجبور است سرش را پایین بیندازد و به خودش فشار می‌آورد و اذیت می‌شود و حقش پایمال می‌شود، زیرا می‌توانست راحت در خیابان و محل کار و … راه برود.

۲. جوان بی بندو بار نیز با دیدن خانم بی‌حجاب نیازش را مجانی برطرف می‌کند و ازدواجش عقب می‌افتد، درحالی‌که باید نیازش را با ازدواج تأمین کند نه با چشم‌چرانی.

۳. خانم‌ها نیز با بی‌حجابی خود متاعی که باید گران بفروشند را مفت در خیابان #حراج می‌کنند و با این کار به خود و زنان دیگر ظلم می‌کنند.

۴. مردان متأهل نیز با دیدن این خانم‌های بی‌حجاب، وقتی به خانه می‌روند، شروع به بهانه‌گیری می‌کنند و زندگی‌ها به هم می‌ریزد.

با #بی_حجابی موارد دیگری از حقوق انسانی پایمال می‌شود، لذا بی‌حجابی شخصی نیست و علاوه بر #حق_الله #حق_الناس هم می‌باشد.

حضرت امیرالمؤمنین #امام_علی (علیه‌السلام) درباره زنان این‌چنینی می‌فرمایند:

در #آخرالزمان و نزدیک به قیامت که بدترین زمانه است، زنانی پدیدار می‌شوند که #کشف_حجاب کرده‌اند و برهنگی را پیشه خود ساخته‌اند و به دنبال خودنمایی هستند، این‌گونه زنان از دین خارج هستند، در فتنه‌ها و بلاها داخل هستند، گرایش به شهوات دارند و با سرعت به دنبال لذت‌ها می‌روند، حرام‌های خدا را حلال می‌دانند و درنهایت در جهنم عذاب همیشگی خواهند داشت.[۱]

پس:
بی‌حجابی هم حق‌الناس و هم حق‌الله است.

[۱]. من لا یحضره الفقیه؛ ج ۳؛ ص ۳۹۰.
#عواقب_گناه_بی_حجابی

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30424

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...