#خبرگزاری_فارس کسب اطلاع کرد، پس از سقوط هواپیمای مسافربری ب...

#خبرگزاری_فارس کسب اطلاع کرد، پس از سقوط هواپیمای مسافربری بلافاصله تحقیقات در مورد چگونگی این رویداد در دستور کار مسئولین مربوطه قرار گرفت. صبح #جمعه در فاصله  کمتر از ۴۸ ساعت پس از این اتفاق، با محرز شدن خطای انسانی برای #فرماندهان ارشد نظامی کشور، #رهبر_معظم_انقلاب و #رئیس_جمهور در جریان موضوع قرار می گیرند.

#رهبر_معظم_انقلاب به محض اطلاع از خطای فاجعه‌بار صورت گرفته در سامانه #پدافند کشور، روز گذشته (ظهرجمعه) دستور تشکیل فوری جلسه #شورای_عالی_امنیت_ملی و بررسی موضوع را صادر کرده‌ و تاکید می کنند به محض اتمام بررسی در جلسه شورای عالی #امنیت، اصل حادثه و نتایج بررسی‌ها، صریح و #صادقانه از سوی نهادهای ذیربط به اطلاع -مردم رسانده شود.

به گزارش #فارس، در پی دستور #رهبر_انقلاب جلسه شورای عالی امنیت ملی شب گذشته (جمعه ۲۰ دی ماه) با حضور اعضا تشکیل شده و بیانیه #صبح امروز ستاد کل #نیروهای_مسلح و پیام #رئیس_جمهور خطاب به #ملت ایران بخشی از  نتایج این جلسه بوده است.

ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز اعلام کرد که #سقوط هواپیمای مسافربری شرکت #اوکراینی که به کشته شدن ۱۷۶ نفر از هموطنان #ایرانی و اتباع سایر کشورها انجامید با اشتباه انسانی پدافند ایران صورت گرفته است و در همین رابطه بلافاصله رئیس جمهور به نمایندگی از جمهوری اسلامی از این اشتباه فاجعه بار اظهار تاسف کرد.

دربیانیه ستاد کل نیروهای مسلح تصریح شده است که به جهت برخی اخبار از مشاهده اهداف هوایی به سمت مراکز راهبردی کشور و شناسائی برخی تحرکات هوایی در صفحات راداری، مجموعه پدافند هوایی حساسیت بیشتری پیدا کرد و در نهایت با چرخش نابهنگام و نزدیک شدن هواپیمای مسافربری به یک مرکز حساس #نظامی بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار می گیرد.

هم‌چنین رئیس جمهور در پیامی خطاب به ملت #ایران با اشاره به انتشار گزارش ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز #آمریکا علیه ملت ایران پس از #شهادت_سردار_قاسم_سلیمانی و به منظور دفاع در برابر حملات احتمالی #ارتش آمریکا، نیروهای مسلح #جمهوری_اسلامی ایران در آماده باش صددرصد قرار داشتند که متأسفانه خطای انسانی و شلیک اشتباه، به یک فاجعه بزرگ منجر شد و دهها انسان بی‌گناه قربانی شدند.
#هواپیمای_اوکراینی #سقوط_هواپیمای_اوکراینی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...