#زخم_زبان_زدن ۲- زخم زبان موجب ناراحتی افراد و شکستن دل آنها...

#زخم_زبان_زدن


۲- زخم زبان موجب ناراحتی افراد و شکستن دل آنها و دلگیری می شود و موجب خدشه دار شدن و تیره گی روابط میان افراد و گسستن پیوند ها می شود و عرفا عملی ناپسند و شرعا چون نوعی اذیت محسوب می شود حرام است, اگر چه به عنوان گناه کبیره از آن یاد نشده است .

۳-اگر انسان بدون جهت حرفی بزند که دیگری را نارحت کند وغرض و منظوری هم نداشته باشد هر چند از نظر آثار نامطلوب با حرفی که از روی غرض به قصد آزردن کسی گفته می شود تفاوت دارد اما به دلیل ناراحت شدن آن فرد اثر نامطلوبی به جا می گذارد که باید به گونه ای از دلش در آورد و او را راضی و خشنود نمود .

۴- آن چه در روایات مورد تاکید است این است که نباید به کسی ظلم کرد و اگر کسی از روی ظلم و ستم حقی را ضایع کند و توصیه شده که از آه مظلوم برحذر باشیم که آثار ناگواری در زندگی ما دارد .

۵- امام زین العابدین(علیه السلام) در حدیث شریفی می فرماید: پدرم در لحظات آخر عمر عزیزش، در آن شرایط سخت روز عاشورا در حالی که خون در رگ هایش می غلطید مرا در آغوش گرفت و به من فرمود: تو را به آن چه پدرم نزدیک وفاتش به من فرمود وصیت می کنم و آن این که: «یا بنی! ایاک و الظلم من لا تجد علیک ناصرا الا الله؛ پسر عزیزم! از ظلم و ستم به کسی که یار و یاوری جز خدا ندارد بپرهیز. (منتهی الامال، ج ۱، ص ۷۱۳،

آن چه دراین روایت مورد توجه است این است که با وجود لزوم پرهیز از هر نوع ظلم و ستمی و حرام بودن آن ، ظلم به مظلوم و انسان بی پناه و ضعیف آثار سوء و نامطلوب بیشتری دارد که بر آن انگشت گذاشته شده است .

دوستان تا اینجا کافیه نمیخوام بزرگوارن ازخواندن مطالب خسته بشن مابقی مطالب بماند هفته آینده

والسلام در پناه ایزد منّان

#کلام_فقیه #قضاوت_باوجدان_بیدارشما #خطبه_غدیر #فقط_حیدر_امیرالمومنین_است #از_سقیفه_تا_ولایت #غدیری_ام_سقیفه_ای_نیستم. #بخون #شهادت #برائت #محسنیه #شعیه #ظلمت #نور #مناظره #اهل_بیت #دعای_فرج #ظهور #غدیر #سقیفه #وحدت #بدعت #محرم #فاطمیه #تلنگر #شبهه #زیارت #رافضی #ثقلین #اربعین #دعای_فرج #لعنت_به_آنکه_پایه_گذار_غیبت_شما_شد #بر_دشمن_مرتضی_علی_لعنت #علی_علی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...