دریاچه دالامپر ::heavy_black_heart::heavy_black_heart::heavy...

دریاچه دالامپر ::heavy_black_heart::heavy_black_heart::heavy_black_heart::heavy_black_heart:

.آیا تا بحال از این نقطه زیبا از کشورمون سفر داشته اید؟؟:smiling_face_with_heart-shaped_eyes::smiling_face_with_heart-shaped_eyes:
نظرات ودیدگاهاتون رو با ما و دیگران به اشتراک بگذارید سپاس:yellow_heart::blue_heart::purple_heart::green_heart::heavy_black_heart:
لایک و فالو یادت نره:sparkling_heart::sparkling_heart::sparkling_heart::sparkling_heart:
دریاچه دالامپر که در بین محلی ها به دریاچه مام شیخ هم معروف است در جنوب غربی ارومیه بر روی دامنه های کوهی به همین نام جای گرفته و به خصوص در فصل های بهار و تابستان چشم اندازهای جذابی را به این منطقه می بخشد. دریاچه ای دایره ای شکل با قطر حدود ۴۵۰ متر که در ارتفاع ۲۷۲۰ متری سطح دریا قرار دارد و پاداش تماشای آن فقط نصیب کسانی می شود که دل به طبیعت بکر نواحی مرزی بزنند و چند ساعتی طبیعت گردی و کوهنوردی را به جان بخرند.

دریاچه بر روی دامنه های کوه دالامپر جای دارد، کوهی که در ۴۵ کیلومتری ارومیه و ۳۵ کیلومتری اشنویه، در مرز بین ایران، ترکیه و عرق قرار گرفته و جلوه های طبیعی زیادی را در خود جای داده است. در این کوه یخچال های طبیعی چند هزار ساله و چند دریاچه طبیعی را می بینید که یکی از مهمترین دریاچه های آن دریاچه دالامپر است که زیبایی های چشم نوازی دارد.
:white_right_pointing_backhand_index::white_right_pointing_backhand_index:@boomha.ir :white_down_pointing_backhand_index::white_down_pointing_backhand_index:
بزرگترین #پلتفرم #گردشگری و #بوم_گردی #ایران
آدرس: برای پیمودن مسیر، از جاده ارومیه به سمت اشنویه حرکت کنید و از سه‌راهی «آغ‌بلاغ» به سمت روستای دیزج بروید. از مسیر جاده بند به سمت زیوه هم می‌توانید به اینجا برسید.
در پایین‌دست آبشار یک روستا به همین نام وجود دارد. روستای سوله دوکل تا دیزج جاده آسفالته‌ای به مسافت ۸ کیلومتر دارد. خود آبشار تا روستا ۱ کیلومتر فاصله دارد و این آخرین جایی است که با ماشین عادی می‌توانید بپیمایید. از سوله دوکل تا دریاچه دالامپر ۱۰ کیلومتر جاده خاکی است.
دوستان و حامیان #بوم_ها لطفا تصاویر و ویدیو های خود را در زمینه :camping:️:desert_island:️طبیعت و گردشگری برای نا ارسال کنید تا در سایت و شبکه های اجتماعی با اسم خود ثبت و به اشتراک بگذاریم #boomha #travel #tourist #iran #iran_tourism #بوم_گردی #بوم_ها #بومگردی #زباله_ها_را_در_طبیعت_رها_نکنیم #گیلان #شمال #رشت #باران #گردشگری #آشپزی #رودسر #دریا #جنگل #مسافرت #آستارا #تالش #رضوانشهر #ماسال #بندرانزلی #مازندران #گلستان #تبریز #صومعه_سرا #فومن #رشت

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...