تعدد_نامهای_مادر_امام_زمانپرسش  :white_question_mark_ornamen...

تعدد_نامهای_مادر_امام_زمان

پرسش

:white_question_mark_ornament:یکی از کانال های ضد #دین شبهه ای مطرح کرده که یکی از دلائل عدم وجود امام زمان تعدد نام های مادر او است که سوسن و نرجس و ملیکا و ...از اسامی او است ، از جمله #دلایل عدم وجود این فرد این است که هیچ کسی نمیداند که مادرش کیست :white_exclamation_mark_ornament:چگونه ممکن است که کوچکترین مکالمات #امام_حسین در روز عاشورا آن هم در آن بلبشو، را اینها میدانند و حتی درد دل #علی در میان نخلستانها و در تنهائی شب را یادداشت کرده اند ولی #نام مادر آخرین امامشان را نمیدانند :heavy_exclamation_mark_symbol:️:heavy_exclamation_mark_symbol:️


:diamond_shape_with_a_dot_inside: #پاسخ:diamond_shape_with_a_dot_inside:

:ok_hand_sign:مادر بزرگوار امام مهدی علیه السلام با نام‏های نرجس، سوسن، صیقل ، ریحانه، ، مریم، ، حکیمه ، و مَلیکه یاد شده است که #نرجس، مشهورترینِ آنهاست‏.

:books:الغیبه طوسی ص 239_ کمال الدین ص 424_ روضه الواعظین ص 292_ دلائل الامامه ص 424

:white_exclamation_mark_ornament:چرایی تعدد نام مادر بزرگوار امام زمان علیه السلام فلسفه #روشنی دارد .

:ok_hand_sign:این بانوی گرامی، پس از اینکه وارد کانون خانواده امام عسکری علیه السّلام شد، خط #مشی و مسیر دیگری بر خلاف سایر کنیزان داشت؛ زیرا او مادر حضرت مهدی عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف بود.

:white_exclamation_mark_ornament:او، فشار و ظلم ستمگران و #حکومت‏ها را می‏ دید و می‏ دانست مدتی باید در زندان به سر برد. او می‏ دانست باید برای حفظ خود و فرزند گرامی‏ اش، نقشه‏ هایی بیندیشد، تا حاکمان وقت، ندانند صاحب کدام نام را باید زندانی کنند و حامل نور مهدی علیه السلام کدام است. بر این اساس، هرروز نامی تازه‏ برای خود می‏ نهاد و در خانواده امام علیه السّلام او را به این نام‏ها می‏ خواندند، تا دشمنان خیال کنند این نام‏های #مختلف، مربوط به چند نفر است و نفهمند همه مربوط به یک نفر است‏ .

:books:فرهنگ نامه مهدویت ص 372

:white_exclamation_mark_ornament:پیشگویی‏ های مکرّر اهل بیت علیهم السلام از انقلاب جهانی توسّط فرزند امام عسکری علیه السلام موجب گردید که #دستگاه خلافت به شدّت، آن امام را تحت مراقبت قرار دهد تا راه هر گونه خطر احتمالی را از ناحیه فرزند دار شدن ایشان مسدود نماید.

:ok_hand_sign:برخی از گزارش‏ها حاکی اند که پس از شهادت امام عسکری علیه السلام، برای یکی از کنیزان ایشان ادّعای #باردار بودن نموده و تا ثابت شدن درست نبودن ادّعایش، مدّتی تحت نظر مأموران حکومت بوده است.

:books:دلائل الامامه ص 424

:white_exclamation_mark_ornament:در چنین فضایی، #طبیعی است که اصول پنهانکاری در مورد هویت مادر امام مهدی علیه السلام ، مورد توجّه جدّی قرار گیرد.

:books:دانشنامه امام مهدی ج 2 ص 194

:diamond_shape_with_a_dot_inside:از دیدگاه یکی از #پژوهشگران، سبب تعدد نام‏های آن بانو، علاقه و محبت فراوان مالک او به وی بوده است که باعث شده بود با بهترین اسم‏ها و زیباترین نام‏ها، او را صدا بزند؛ ازاین‏رو تمام نام‏های آن بانو، از اسامی گل‏ها و شکوفه ‏ها است؛ چون مردم، این نام‏های #مختلف را شنیده بودند، می ‏پنداشتند همه این‏ها نام‏های آن بانوی بزرگوار است.

:books:سید محمد صدر، پژوهشی در زندگی امام مهدی و نگرشی به غیبت صغرا، ص 204 و 205.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...