.گفتگوی اختصاصی #دکتر_زنده_دل با #فرهنگ_نیوز.#قرآن به دو چیز...

.

گفتگوی اختصاصی #دکتر_زنده_دل با #فرهنگ_نیوز
.
#قرآن به دو چیز #شفا می گوید و فقط هم همین دو شفایند و بقیه همه #دوا هستند. قرآن خود را شفا می نامد و دیگری به #عسل می گوید شفاست. شفا برای همه خوب است و هیچ بیماری در دنیا نداریم که عسل برای آن ضرر داشته باشد. هیچ طبعی نداریم که عسل ناب با آن ناسازگار باشد. ولی دوا فقط مخصوص همان بیماری است. قرآن شفاست و برای همه مفید است و مخصوص گروه خاصی نیست.
.
فرهنگ نیوز: ریشه تفاوت مکاتب #طب_سنتی در مناطق مختلف جهان چیست؟
.
علت اختلاف طب سنتی درجاهای مختلف دنیا این است که هر سرزمینی و هر اقلیمی موجودات هماهنگ با اقلیم خودش را تولید می کند. مناطق سردسیری مثل سیبری که دمای 60 درجه زیر صفر دارند همه موجوداتی که آنجا زندگی می کنند، مثلا #ماهی آنجا با ماهی که در #خلیج_فارس زندگی می کند خیلی فرق دارد. شما که اهل اینجایی اگر آن ماهی را مصرف کنید از شدت سردی آن، باید چند روز از دل درد در بیمارستان بستری شوید. اما اهل آنجا از آن ماهی استفاده می کنند و اتفاقی هم برای آنها نمی افتد.
.
مردم #بندرعباس در دمای 50 درجه بالای صفر زندگی می کنند غذای قالبشان خرماست و منطقه خرما دنیا در آنجا جمع شده است. طبع مردم آنجا #گرم است و غذای شان هم گرم است. کسانی که در #شمال #زندگی می کنند هوا #خنک است و غذای قالبشان #برنج است. قانونی داریم که می گوید تقویت به عین درمان به ضد، کسانی که در #جنوب هستند و طبعشان گرم است و غذای گرم میخورند، برای گرم شدن به چه گرمایی نیاز دارند؟ طبع نعناع گرم است اما نعناعی که در همدان تولید می شود با نعناع یزد متفاوت است، نعناع یزد خیلی گرمتر از #نعناع #همدان است. اگر بچه #کویر سرما زده شود و بخواهد غذای گرم بخورد آیا با نعناع همدان گرم می شود؟ آن نعناع برای او اصلا گرم نیست بلکه سرد هم اهست. و کسی که در همدان زندگی می کند و با نعناع آن منطقه گرم می شود اگر نعناع یزد را بخورد چه بسا دچار عوارض گرمی زیاد آن می شود.
.
برای مطالعه متن کامل #مصاحبه فرهنگ نیوز با دکتر #زنده_دل به سایت farhangnews.ir مراجعه کنید.
.
#طب_اسلامی
#طب

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...