ویژه کنید
عکس و تصویر . . دوازدهم شهریور سالروز شهادت #رئیسعلی_دلواری است...و روز مبارزه با #استعمار_انگلیس مبارزه با این ...

.
.
دوازدهم شهریور سالروز شهادت #رئیسعلی_دلواری است...و روز مبارزه با #استعمار_انگلیس
مبارزه با این روباه پیر، قدمتی دارد بیش از صد سال و وسعتی به اندازه ی ده ها ملت.
.
این #استعمار_پیر همانی است که در جریان جنگ جهانی اول به مرزهای جنوبی کشور تجاوز کرد و دلیران #بوشهر و #تنگستان، به زعامت رئیسعلی دلواری با شجاعت مقابلش ایستادند و از مرزهایشان دفاع کردند.
رئسعلی با صلابت اینگونه جواب تهدید انگلیس را می دهد:
.
«خانه ما #کوه‌است و انهدام و تخریب آن‌ها خارج از حیطه #قدرت و امکان #امپراطوری_بریتانیای_کبیر است. بدیهی است که در صورت اقدام آن دولت به جنگ با ما، تا آخرین حد امکان #مقاومت خواهیم کرد.»
.
و مردانه، تا پای جان هم به این مقاومت پایبند بود.
.
و این تنها #ایران_زمین نبود که مورد هجوم #انگلیس درآمد.
این همان روباه مکاری است که سالها هند را غارت کرد
و در سال 1920 فلسطین را مستعمره ی خود کرد و مقدمات ورود ده ها هزار #یهودی را فراهم آورد و هنگام مقاومت فلسطینیان، کشتاری به راه انداخت که حاصلش 5 هزار #شهید و 10 هزار #مجروح بود... تا در نهایت در سال 1948 جرثومه ی ننگین #اسرائیل فلسطین را ملک اجدادی خود فرض کرد و خود را به رسمیت شناخت و آغازی شد برای بزرگترین #جنایت های تاریخ بشر...
.
این همان استعمارگر طمع کاری است که هیچ گاه چشم از ثروت های مشرق زمین برنداشت و در سال 1919 عراق را نیز قبضه کرد و این بار با #حیله و #مکر شعار "ما نیامده ایم برای استعمار شما، ما آمده ایم شما را از دست عثمانیها آزاد کنیم" درعراق نفوذ کرد. و در جریان #ثورة_العشرین که در آن ساکنین کشور بر ضد این استعمار و استثمار قیام کردند، کشتاری عظیم به راه انداخت و سالها این کشتارها و غارت ها و عقب نگه داشتن ها ادامه داشت...
.
.این ها مشتی بود نمونه خروار
تاریخ تا ابد شاهد مکرها و حیله ها و درندگی های این روباه خواهد بود و به احترام تمام رئیسعلی های ایستاده در مقابلش، خواهد ایستاد.
.
.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...