ویژه کنید
عکس و تصویر به #ظاهر_مذهبی اکتفا نکنید، آدم ها را با ملاک های اسلام مقایسه کنید. آگاه باشید ...

به #ظاهر_مذهبی اکتفا نکنید، آدم ها را با ملاک های اسلام مقایسه کنید. آگاه باشید اینکه میگویم بروید #تاریخ_اسلام، سنت اهل بیت و آیات و روایات و سیره اولیاء را بخوانید، برای این است که کلاهتان را برندارند. ممکن است فردا آدم های بسیار وجیه با چهره مذهبی ، با #چهره_ملی ، با شعار #پیشرفت ، با شعار اصلاح، با شعار #اصولگرایی یا با هر شعار خوب دیگری بیایند اما مسیر جامعه را به کلی تغییر دهند و به بیراهه ببرند و شما اصلاً متوجه نشوید.

شما دنبال افراد نباید باشید،باید اینقدر ملاک ها دستتان باشد که اگر یکی مثل بنده هم که نشسته ام و با شما دارم این حرفهای خوب را میزنم، اگر از این در رفتم بیرون و عملی خلاف ضوابط انجام دادم، دفعه بعد، گوش من را بگیرید و بیاندازید بیرون و بگویید تا حالا تو را قبول داشتیم بخاطر حرفهای خوب ات ولی حالا قبول نداریم برای اینکه داری حرف خلاف میزنی یا عمل ات خلاف است. مرید کسی نباشید. امیرالمومنین میگویند ملاک ها و ضوابط را بشناسید و آدم ها را با #ملاک ها مقایسه کنید، نه اینکه ملاک ها را با آدم ها بسنجید.

بعضی وقتها شما یک آدم مذهبی وجیه الملة ای را میبینید و دنبالش راه میافتید، بعد فردا یک فسادی از او سر میزند، خب بالاخره همه ما انسانیم و خطاکار ، یا شایعه ای به دروغ در باره او پخش میشود. شما باید اینقدر شعور دینی و هشیاری داشته باشید که با خودتان نگویید پس همه حرفهایی که فلانی میزد، کشک و دروغ است. نخیر! تمام آن حرفها درست است، ولی این آدم #خطاکار یا #خائن است. آن حرفها درست بود ولی این آدم دروغگو بود. ملاک را دو دستی بچسبید و جلوی هرکسی که تخطی کرد، بایستید.

#رحیم_پور_ازغدی
کتاب: "صدور انقلاب۱" سال۱۳۸۷

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...