ویژه کنید
عکس و تصویر قاتل صدها تن از ایرانی ها هم به جمع #مدافعان و#حامیان#بیانیه #لوزان پیوست! قابل توجه ...
قاتل صدها تن از ایرانی ها هم به جمع #مدافعان و#حامیان#بیانیه #لوزان پیوست!

قابل توجه

مریم رجوی، همسر مسعود رجوی، رییس گروهک منافیق، با انتشار بیانیه ایی بی ادبانه که لایق خودش و همفکران خودش بود، بیانیه لوزان را عقب نشینی حکومت ایران و در جهت شکست نظام دانست و ابراز رضایت کرد!!!!

https://instagram.com

/p/1BudeBIWeJ/
نوری زاده: [آیت‌الله] خامنه‌ای بزرگترین بازنده این توافق است./ العربیه

نسیم:: ایهود باراک، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی: بیانیه لوزان به اندازه‌ای که انتظار می‌رفت، بد نیستهشدار امام خامنه ای:

اول:

بنده با توافقی که بتواند انجام بگیرد موافقم؛ البتّه توافق بد نه/توافقی که به ضرر منافع ملّی است/توافقی که موجب تحقیر ملّت بزرگ و با عظمت ایران است.۹۳/۱۱/۱۹

هشدار دوم:

اگر توافق میکنند، جزئیات و کلّیات و همه را در یک‌جلسه‌ی واحد تمام بکنند، امضا کنند. اینکه کّلیات را جداگانه توافق کنند، و بعد بر اساس آن کلّیات - که یک‌چیزهای مبهمی است، تفسیرپذیر است، تحلیل‌پذیر است - بروند سراغ جزئیات، نه، این منطقی نیست.۹۳/۱۱/۱۹

هشدار سوم:

همه‌ی آنچه هم قرارداد بسته میشود بین مسئولین ما و بین طرف مقابل، باید روشن،واضح،غیرقابل تفسیر و تأویل باشد. این‌جور نباشد که طرف مقابل - که با دبّه‌کردن و چک‌وچانه زدن، کار خود را پیش میبرد - بتواند باز سر قضایای گوناگون،کارها را مشکل بکند۹۳/۱۱/۱۹

هشدار چهارم:

رفع تحریمها جزو موضوعات مذاکره است، نه نتیجه‌ی مذاکرات/این یک خدعه‌ی آمریکایی است که میگویند قرارداد میبندیم، نگاه میکنیم به رفتارها، بعد تحریمها را برمیداریم!/رفع تحریمها باید بدون هیچ فاصله‌ای در هنگام رسیدن به توافق انجام بگیرد.۹۴/۱/۱
"از تاریخ درس نگرفتیم"
دیشب که لکنت آقای عراقچی را در پاسخ به سوالات کامران نجف زاده دیدم خیلی متاسف شدم. حدس مان درست بود. امریکایی ها بی جهت لبخند نزده بودند. عبارات قابل تفسیر منازعات جدیدی را آغاز کرده است.
قرارداد الجزایر :
اینکه در متن انگلیسی قرارداد عبارت "حتی المقدور" آمده بود و به این ترتیب تمام تعهدات آمریکا مشروط شد و تا به امروز هم اجرا نشده است. تیم مذاکره کننده ایرانی در آن دوران با هدایت بهزاد نبوی ناشی گری کرده بودند با تصور اینکه دست پر برگشته اند.
اعلام نتایج مذاکرات لوزان آغاز ابهامات و تردیدها بود. موگرینی تعابیری را بکار برد که همه را متعجب کرد. در مقابل دکتر ظریف سعی کرد با بکار بردن تعابیر و جملات محکم خیال مان را راحت کند ولی با عبارت "در صورت لزوم" موگرینی چه باید بکنیم؟ موگرینی گفت برای لغو تحریم های ایران "درصورت لزوم" قطعنامه ای صادر خواهد شد. این اتفاق خیلی شبیه تجربه تلخ مان در سی و سه سال پیش است. دیشب آقای عراقچی پاسخی به این ابهام نداد و فقط با ناامیدی گفت : "باید بررسی کنم!" و این ناامید کننده تر است که موضوعی به این مهمی تازه بناست بررسی شود.
برای کسانی که با ادبیات حقوقی آشنایی ندارند شاید بکاربردن یک لفظ خیلی مهم نباشد ولی حتی دانشجویان حقوق هم می دانند که علم حقوق علم منازعه بر سر الفاظی است که تعهد ایجاد میکند یا تعهدی را از بین می برد. ما از تاریخ درس نگرفتیم.
این متن کنایه یا شماتت تیم سخت کوش و محترم مذاکره کننده نیست و حتی انکار مختصر دستاوردها و موفقیتها هم نیست. بلکه هشداری است برای آشنایی بیشتر با ذات بی تعهد و ناجوانمردانه ی غرب و امریکا.

http://bit.ly/1bVxmul

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...