ویژه کنید
عکس و تصویر رولان بارت در کتاب


رولان بارت در کتاب " امپراطوری نشانه ها" می نویسد : در ژاپن یا در کشوری که من ژاپن می‌نامم، امور جنسی فقط در خود سکس است و نه در هیچ کجای دیگر
بارت در این زمینه نگاه انتقادی به جوامع غربی به ویژه ایالات متحده امریکا داشت و معتقد بود رابطه جنسی در جامعه پست مدرن و مصرف گرای آمریکا در همه جا حاضر است.

به جرات می توان گفت این حضور همه جانبه " امر جنسی" در تمام ساحات و شئونات اجتماعی امروزه در هیچ جامعه ای به اندازه ایران پر رنگ و قابل مشاهده نیست. جامعه ایران به علت سرکوب و هاشور زدن بر گفتمان های مربوط به امر جنسی و به حاشیه راندن "سکس" از گفتار روزمره جامعه باعث شده است امر جنسی و گفتمان جنسی به شکل دفورمه شده و پنهانی در همه ساحات و شئونات اجتماعی خود را به نمایش درآورد.

امروزه در ایران از گفتار معلمی که سر کلاس از برخی واژه ها مانند صابون یا برخی اعداد (مانند هشتاد و پنج و..) و واژه هایی که حتی به فکر هیچ جنبنده ای خطور نمی کند، استفاده می کند تا راه رفتن و در پارک نشستن و...خوانش جنسی صورت می گیرد.
امروزه از درختان و شمشادهای داخل دانشکده ها تا کلاس های درس و وسایل حاضر در آزمایشگاهها، از خوابگاه و پادگان و سربازخانه و نشستن در تاکسی در کنار زنان و شوخی های کودکان و نوجوانان و.... خوانش جنسی صورت می گیرد.
امروزه در ایران از آرایش های ظاهری تا نوع لباس پوشیدن و شکل و دکوراسیون منزل تا برخی غذاها و میوه ها خوانش جنسی صورت می گیرد.
امروزه در ایران از رابطه خصوصی پزشک و بیمار، پزشک و مشاور، معلم و دانش آموز، استاد و شاگرد ، شاعر و کارگردان با کارآموز و بازیگر و....خوانش جنسی صورت می گیرد.
امروزه در تئاتر و سینمای پر از سانسور ایران از ساده ترین کلمات و شوخی های سخیف ترین خوانش های جنسی صورت می گیرد. امروزه از سریال های دست چندم کره ای، زانوی داور زن ورزشی تا لوگوی باشگاه رم ایتالیا و هواداران حاضر در ورزشگاههای مختلف خوانش جنسی صورت می گیرد.
امروزه از روضه فلان طلبه جوان تا سخنرانی امام جمعه ها و بحث در مورد خوراکی ها و غذاهای مقوی با محوریت پنهان رابطه جنسی صورت می پذیرد.
جامعه ایران با هدف به حاشیه راندن سکس و سرپوش گذاشتن بر گفتمان های جنسی، سکس را به تمام شئونات اجتماعی کشاند و به همان میزان رابطه جنسی را از درون تهی و پوچ کرد.
.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...