ویژه کنید
عکس و تصویر فشار شکن ها همانطور که از اسمشان پیدا است برای شکستن فشار کاربرد دارند. در ...

فشار شکن ها همانطور که از اسمشان پیدا است برای شکستن فشار کاربرد دارند. در مدار ها کنترل فشار امر بسیار مهمی است حال اگر که شما یک سیستم سیالی دارید استفاده از فشار شکن برای کنترل فشار بسیار امری ضروری است. همچنین اینکه برای سلامت سایر اجزا و ایمنی سیستم استفاده از فشار شکن را هر چه بیشتر می طلبد.
در طراحی یک مدار هیدرولیکی همیشه فشار وجود دارد و برای ایجاد عامل فشار از پمپ استفاده می کنیم. حال برای باز دهی پمپ در مدار همیشه فشار آن را بیشتر قرار می دهیم که در سیستم دچار کمبود فشار نشویم اما برای اینکه فشار اضافی را کنترل نماییم از یک فشار شکن استفاده می کنیم تا فشار مورد نیاز را برایمان تنظیم کند.
https://hydronorma.ir/actuator/%D8%A7%DA%A9%DA%...

انواع فشار شکنها
از نظر نوع کاربردی می توان به دو دسته عملکرد مستقیم و عملکرد پایلوت دار اشاره کرد .

همچنین از نظر سیال کاربری به دو دسته فشار شکن هیدرولیکی و فشار شکن پنوماتیک تقسیم بندی می شوند.

فشار شکنهای عملکرد مستقیم
این دسته از فشار شکنها از یک المان حساس برای کاهش فشار بهره می برند تا به صورت مستقیم شیر را به کار بیاندازند. وجود ساختمان ساده و کوچک و وزن کم آنها جهت کنترل جریان های کم شگفت انگیز هستند.

اما کاربرد فشار شکنهای عملکرد مستقیم در صنایع عبارتند از:

صنایع غذایی
تجهیزات لباس شویی
سیستم استرلیزه کردن بخار
تجهیزاتی که از هوا با فشار کم استفاده می کنند.
شیر فشار شکن با عملکرد پایلوت
این فشار شکنها از پایلوت بهره می برند که هنگام کاهش فشار حساس به صورت مستقیم شیر را به کار می اندازد. شیر اصلی توسط فشار کاری پایلوت کنترل و به کار می افتد. این شیر برای نرخ جریان های بالا و کنترل ثابت پیشنهاد می شود. این نوع شیر در دو نوع دیافراگمی و پیستونی موجود می باشد.
https://hydronorma.ir/wika/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D...


شیر فشار شکن پایلوت دار نوع دیافراگمی
برای به کار افتادن شیر اصلی در این دسته از فشار شکنها از یک دیافراگم بزرگ استفاده شده است که نوسان کاهش فشار را حتی در زمانی که جریان را کنترل می کند، همچنین اینکه عملکرد شبیه به شیرهای کنترلی دارد. بدلیل کنترل مقدار جریان های بالا و کنترل شیر اصلی توسط دیافراگم، این شیر قادر به کاهش فشار زیادی می شود.

کاربرد شیر فشار شکن پایلوت دار نوع دیافراگمی :

تجهیزات تهویه مطبوع
ساختمان سازی
امکانات سایت
شیر فشار شکن پایلوت دار نوع پیستونی
همانطور که از نام این فشار شکنها پیداست از یک پیستون در قسمت عملیاتی شیر اصلی بکار برده شده است. مقاومت فوق العاده و محدوده گسترده عملیاتی با کنترل کم و زیاد جریان باعث شده که به صورت گسترده در خطوط بخار بکار برده شود.

کاربرد شیر فشار شکن پایلوت دار نوع پیستونی
ساخت و ساز
تجهیزات تهویه طبوع
امکانات سایت
آبیاری و …
فشار شکنهای هاو معمولا در فشارهای بالا هیدرولیک مورد استفاده میگیرد و دارای عمر طولانی نسبت به دیگر مارکهای موجود در بازار می باشد. فشارشکن های هاو در مدلهای مختلف بین راهی , بلوکی و کاتریجی موجود می باشند. فشارشکن های هاو در فشارهای کاری ٫۱۶۰ ٫۳۱۵ ٫۴۰۰ ٫۴۵۰ ٫۵۰۰ ٫۷۰۰ بار مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا در سایزهای ۱/۲ , ۱/۴ , ۳/۸ زمینه کاری زیادی دارند و مورد استفاده قرار میگیرند .

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...