ویژه کنید
عکس و تصویر یکی از سیستم های جالب و قابل توجه در مغز انسان سیسم فعال کننده مشبک ...

یکی از سیستم های جالب و قابل توجه در مغز انسان سیسم فعال کننده مشبک یا RAS در مغز است.این سیستم شبکه کوچکی از سلولهایی است به اندازه یک چهارم سیب در مغز انسان که وظیفه آن فیلتر کردن اطلاعات خصوصی از بین اطلاعاتی است که به ما می رسند. مثلا اگر شما یک کفش بخرید, پس از آن وقتی به خیابان می روید دائما کفش هایی از نوع و رنگ کفش خود را می بینید , گویی کفشهایی از نوع کفش شما در پای مردم بیشتر شده اند درحالیکه که این طور نیست فقط سیستم فعال کننده مشبک یا RAS در مغز شما کفش های هم شکل را از بین کفش های مردم انتخاب می کند و به ذهن شما وارد می کند.

وظیفه RAS نیز همین انتخاب و گزینش اطلاعات از دنیای اطراف و نتایج کارهای شما است, با توجه به چیزی که شما می خواهید, یعنی نوعی فیلتر کردن اطلاعات که به مغز شما وارد می شوند.

✅ شیوه تفکرتان
مثلا اگر تصمیم بگیرید که فکر کنید شما انسان خوشحالی هستید , RAS مشغول جمع آوری اطلاعاتی است که نشان گر خوشحال بودن شماست و بعد آن را به سیستم پردازش مغز شما وارد می کند و ذهن شما هم با توجه به اطالاعاتی که دریافت می کند به شما ثابت می کند که شما درست گفته اید و آنچه فکر می کنید هستید .

در این مورد هنری فورد نظریه ای دارد که جا دارد آن را در اینجا بیان کنم.او می گوید :اگر فکر می کنید که می توانید و اگر فکر می کنید که نمی توانید در هر دو صورت درست فکر کرده اید.پس شیوه تفکر شماست که از شما آنچه که می خواهید می سازد اگر فکر می کنید که آدم خوش‌شانسی هستید پس خواهید بود و بالعکس.

✅ برنامه ریزی ذهنتان
پس متوجه شدید اینکه شما احساس خوشبختی و بد بختی کنید کاملا در اختیار شماست وفقط بستگی به چگونگی و شیوه برنامه ریزی ذهن توسط خودتان و تصمیم هایی دارد که با توجه به اطلاعات خود می گیرید. اگر همین الان تصمیم بگیرید که موفق باشید و بر تصمیم خود پایبند باشید, در اینصورت سیستم RAS مغز شما سعی می کند شما را به چیزی که می خواهید برساند. بارها شده است که صبح زود با حالت کسل و بی انگیزه ای از خواب بیدار شده باشید و با خود بگویید یک روز تکراری دیگری را باید شروع کنم و در ذهن خودتان دنبال این باشید که روزی داشته باشید تکراری و در این روز هیچ هدفی را دنبال نکنید,

باید خودتان متوجه شده باشید که چیزی را که در ذهنتان مرور کرده اید واقعا برایتان اتفاق افتاده است و آن روز برایتان تکراری و کسالت آور بوده است.
#ادامه در کامنت👇 🏼

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...