ویژه کنید
عکس و تصویر ⭕ ️ترامپ دروغگویی حرفه‌ای است. آنچه به قلم

⭕ ️ترامپ دروغگویی حرفه‌ای است.

آنچه به قلم "عبدالباری عطوان" در روزنامه "رأی الیوم" میخوانید:
ترامپ دروغگویی حرفه‌ای است.

طبیعتا آمریکا واقعیت را درباره تلفات نیروهایش در پایگاه عین الاسد نگفت.

به دست آوردن هرگونه شواهد عینی که تأیید کننده میزان خسارات انسانی باشد که در صفوف سربازان آمریکایی در پایگاه "عین الاسد" در غرب عراق رخ داد، هنوز زود است، اما شواهد زیادی داریم که دروغ رئیس جمهور آمریکا را درباره اینکه حمله به عین الاسد هیچ تلفات جانی از بین نظامیان آمریکایی نداشته است، تایید می‌کند؛ رئیس جمهوری که در سخنرانی کوتاه اخیرش درباره ایران مأیوس و نگران به نظر می‌رسید.

ترامپ، قبلاً در واکنش به اقدام ایران در سرنگونی پهپاد گلوبال هاوک آمریکایی بر فراز تنگه هرمز، در بیستم ژوئن گذشته، ادعا کرده بود که یک پهپاد ایرانی را به تلافی آن پهپاد، سرنگون کرده است و وعده داد که ویدیویی را برای اثبات ادعای خود منتشر می‌کند، اما هنوز با گذشته چند ماه از آن اتفاق ما ویدیویی ندیدیم!

ترامپ تاکید کرد که حملات هوایی تلافی جویانه علیه ایران را 10 دقیقه قبل از رسیدن جنگنده‌ها به اهدافشان در عمق ایران لغو کرده است، اما هیچ دلیلی در اثبات ادعای خود ارائه نکرد.

ترامپ قول داد انتقام هر حمله ایران به منافع آمریکا و متحدانش در خاورمیانه و دنیا را می‌گیرد و هنگامی که تاسیسات آرامکو در "بقیق" و "خریص" عربستان هدف گرفته شد زبانش را قورت داد و گفت که او سلاح به عربستان می‌فروشد نه اینکه آن سلاح‌ها را برای حفاظت از آن به کار گیرد.روزنامه‌نگاران آمریکایی هشت دروغ از مشهورترین دروغ‌های ترامپ را رصد کرده‌اند که یکی از آن هشت دروغ این است:
"ایرانی‌ها بعد از توافق هسته‌ای، 150 میلیارد دلار از آمریکا گرفتند."
ترامپ ادعا کرده که ابوبکر البغدادی را کشته و قبل از آن گفته بود که حمزه بن لادن را کشته است اما تاکنون اجساد این دو مرد یا اجساد همسر البغدادی و فرزندانش را که با او کشته شدند ندیدیم و ترامپ ادعا کرد، آنها را به دریا انداخته است!

همچنین ترامپ در یکی از سخنرانی های خود نابودی تاسیسات و ظرفیت‌های پایگاه آمریکایی عین الاسد را انکار نکرد. حتی اگر فرض بگیریم که موشک‌های ایرانی هیچ آمریکایی را در پایگاه عین الاسد نکشته است اما رد نکردن نابودی تاسیسات عین الاسد نشان می‌دهد رهبری ایران می‌تواند تصمیم قاطع و بدون تردیدی برای شلیک موشک به بزرگ‌ترین پایگاه آمریکایی در عراق بگیرد، موشک‌هایی که در اصابت به اهدافشان بسیار دقیق هستند.ترامپ به دنبال استفاده از قدرت نظامی و ارتش بزرگ آمریکا در پاسخ به حمله ایران نیست.
رئیس جمهور آمریکا می‌داند، تک یعنی پاتک و هرچند اگر راست گفته باشد که کسی کشته نشده اما معنایش این نیست که در حمله دوم هم کسی کشته نخواهد شد.


تهدید آمریکا به اعمال تحریم‌های اضافی علیه ایران پس از پاسخ موشکی ایران خنده‌دار و نشانه استیصال ترامپ است.
دیگر چه تحریم‌هایی باقی مانده که آمریکا هنوز علیه ایران اعمال نکرده است؟!
آخرین تحریم‌ها علیه محمد جواد ظریف و پس اندازهایش در بانک‌های آمریکا بود. شاید در تحریم‌های بعدی می‌خواهد جلوی لبخند مشهور ظریف را بگیرد!
تقابل میان ایران و آمریکا یک جنگ فرسایشی دراز مدت و باز به روی همه احتمال‌ها است. این جنگ به مدیریت قابل اعتماد، بردباری و زیرکی نیاز دارد و ایرانی‌ها تاکنون برنده آن بودند با این لحاظ که یک کشور جهان سومی هم هستند.گام دوم و بعدی ایران برای انتقام سخت از آمریکا ناامن و بی ثبات کردن پایگاه‌های آمریکایی در خاورمیانه و به ویژه منطقه خلیج فارس به منظور زمینه سازی اخراج اشغالگران آمریکایی از منطقه خواهدبود.
متحدان منطقه‌ای ایران در عراق، یمن، لبنان، فلسطین و...هم وارد عمل می‌شوند و بعید نیست نقش‌ها در این خصوص بین گروه‌ها (ی مقاومت در مناطق مختلف) تقسیم شود.


سران ایران اعصاب ترامپ را به بازی گرفتند.
ایرانی‌ها انبارهای موشک‌های دقیق خود را طی روزها و هفته‌های آتی به روی متحدان خود خواهندگشود تا به دقیق‌ترین و پیشرفته‌ترین موشک‌ها دست یابند که دشمن از آن غافلگیر می‌شود.
پیام ایران به چین و روسیه هم این است که می‌گوید ما "متحد قابل اعتماد هستیم که می‌توانید به آن اعتماد کنید".ترامپ سال انتخاباتی آسوده‌ای را پیش رو نخواهد داشت.
همچنین متحدان ترامپ در منطقه و کشورهای عربی حوزه خلیج [فارس] هم خواب راحتی نخواهند داشت. واقعیت‌ها درباره خسارت [انسانی و مادی] آمریکایی‌ها در حمله موشکی ایران در آینده روشن خواهد شد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/33403

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...