ویژه کنید
عکس و تصویر چقدر محرومیم ما بدبختان غایب از امام!!! یکی از اصحاب حضرت ابومحمد، امام حسن عسکری ...

چقدر محرومیم ما بدبختان غایب از امام!!!


یکی از اصحاب حضرت ابومحمد، امام حسن عسکری علیه‏ السلام به نام احمد، فرزند اسحاق حکایت کند: 

روزی در محضر شریف آن حضرت وارد شدم و خواهش کردم تا مطلبی را به عنوان نمونه‏ ی خط برایم بنویسد. 
امام علیه‏ السلام تقاضای مرا پذیرفت و فرمود: ای احمد! خط، از هر کسی که باشد متفاوت خواهد بود، چون قلم یکسان نیست و ریز و درشت دارد، سپس حضرت قلم و دواتی را درخواست نمود.  وچون قلم و دوات آماده شد مشغول نوشتن گردید و من با دقت تمام نگاه می‏کردم، وقتی که قلم را داخل دوات می‏نمود و می‏خواست خارج کند سر قلم را به لبه دوات می‏کشید تا جوهر اضافی پاک شود و خط تمیز و زیبا درآید. 
در همین بین، بدون آن که حضرت متوجه شود با خودم گفتم: ای کاش امام علیه السلام این قلم را به عنوان یادبود و هدیه، به من لطف می‏کرد. 
پس چون از نوشتن فارغ شد، شروع نمود درباره‏ ی مسائل مختلف با من صحبت کند و در ضمن صحبت، قلم را با دستمالی که کنارش بود پاک نمود و فرمود: بیا احمد، این قلم را بگیر.
هنگامی که قلم را از دست مبارک حضرت گرفتم عرضه داشتم: 
فدای شما گردم، من یک ناراحتی دارم که چند مرتبه قصد داشتم با شما مطرح کنم ولی ممکن نشد، چنانکه الآن اجازه بفرمائی آن را عرض کنم؟ 
امام علیه‏ السلام فرمود: ناراحتی و مشکل خود را بگو. 
اظهار داشتم: از پدران بزرگوارت روایت شده است که خواب پیامبران الهی صلوات الله علیهم بر روی کمر است و خواب مؤمنین بر سمت راست می‏باشد و خواب منافقین برسمت چپ خواهد بود و شیاطین بر رو - دمر و پشت به آسمان - می‏خوابند؛ آیا این روایت صحیح است؟ 
امام علیه‏ السلام فرمود: بلی، همین طور است که نقل کردی. 
سپس عرضه داشتم: ای سرور و مولایم! من هر چه تلاش می‏کنم که بر سمت راست بخوابم ممکن نمی‏شود و خوابم نمی‏برد، اگر ممکن است مرا درمان و معالجه فرما؟ 
حضرت لحظه‏ ای سکوت نمود و بعد از آن، اظهار نمود: جلوبیا، پس نزدیک امام علیه‏السلام رفتم، فرمود: دست خود را داخل پیراهنت کن.
موقعی که دستم را داخل پیراهنم کردم، آن گاه حضرت دست خویش را از داخل پیراهنش درآورد و داخل پیراهن من نمود و با دست راست بر پهلوی چپ و با دست چپ بر پهلوی راست من، سه مرتبه کشید. 
بعد از آن همیشه به طور ساده و راحت بر پهلوی راست می‏خوابیدم و نمی‏توانستم بر پهلوی چپ بخوابم. [1] .

(1)اصول کافی : ج 1، ص 513، ح 27، إثبات الهداة : ج 3، ص 407، ح 30، مدینة المعاجز: ج 7، ص 563، ح 2550.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...