ویژه کنید
عکس و تصویر نظر شما با بازگشت بهروز وثوقی به ایران چیست؟ با دیدگاه‌های متفاوت در ایران، آیا ...

نظر شما با بازگشت بهروز وثوقی به ایران چیست؟
با دیدگاه‌های متفاوت در ایران، آیا بهروز وثوقی می‌تواند به وطنش برگردد؟ آیا می‌تواند در سینمای کشورش فعالیت کند؟ آیا اگر بهروز به ایران بیاید، چه چیزی می‌تواند در انتظارش باشد؟
.
حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، درباره بازگشت بهروز وثوقی به ایران گفت: ما از «پشت پرده» کمپینی که هنرمندان راه انداخته‌اند و فعالیت کنونی آقای وثوقی که «فسادش فراگیر شده بود» مطلع‌ایم. منتظری، بهروز وثوقی را فاسد خواند و گفت: نمی‌توان ارزش‌هایی که به قیمت خون هزاران شهید، جانباز و آزاده به دست آمده را نادیده گرفت، این افراد بدانند، مردم به آنها اجازه زیر پا گذاشتن خون شهیدان را نمی‌دهند.
.
بهمن کارگر رییس حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفته: بعضی‌ها به رئیس جمهور نامه نوشته‌اند که بهروز وثوقی را بیاورید. آیا اینها از روی خانواده شهدا خجالت نمی‌کشند؟ او گفته: بهروز وثوقی عنصر طاغوت بود و سوال اینجاست که مشکل سینمای ایران، نبودِ بهروز وثوقی است؟ ما به دنبال حکومت اسلامی هستیم نه هنر فاسد.
.
اما پرویز پرستویی که خود خانواده شهید است، بارها در مورد بازگشت بهروز وثوقی به ایران، گفته و نوشته است. پرستویی در مراسم تشییع ناصر ملک‌مطیعی گفت: ۴۰ سال نام این هنرمند و امثالهم را نیاوردیم، مگر آنها اختلاس و جنایت کرده بودند؟
.
روزنامه کیهان هم با تیتر «دلیل اصرار به برگشتن شریک اشرف پهلوی» نوشت: بهروز وثوقی به دلیل کارنامه سیاهش در خیانت به ملت، حتی برای یک بار هم به کشورش برنگشت.
.
آیدین آغداشلو گفته: من نمی‌فهمم که بهروز چرا نمی‌تواند به ایران برگردد؟ و اگر برگردد چه اتفاق بدی برایش می‌تواند بیفتد؟ و اصلاً مگر چه کار کرده است؟
.
همچنین مسعود کیمیایی در این باره گفته: ما از اینکه هنرمندمان رفته ناراحتیم، ولی اینجا ماندن و فیلم‌سازی هم خیلی سخت است. من دلتنگ بهروز هستم.
.
شهاب حسینی هم در نامه‌ای به مدیران سینمایی نوشت: رفع ممنوعیت حضور بهروز وثوقی را بر پرده سینمای ایران عمیقا خواستارم. چرا که از وقتی افتخار حضور در کنار ایشان و آشنایی با مرام و تفکرات او را پیدا کردم، وی را به مراتب انسانی بزرگتر از آنچه بر پرده سینما از او می شناختم، یافتم.
.
محمد متوسلانی گفت: آرزو می‌کنم که بهروز وثوقی به ایران برگردد، نبود بهروز هم به ضرر خودش است و هم به ضرر سینمای ایران، اما من فکر نمی‌کنم شرایط برای ورود بهروز به ایران آماده باشد. هیچ کسی نمی‌تواند این تضمین را بدهد که اگر بهروز وثوقی برگردد، مشکلی برایش اتفاق نمی‌افتد.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...