ویژه کنید
عکس و تصویر #دین_واندیشه12 آیا پول قرض دادن،ثروت انسان را افزایش می دهد؟ کسی که برای خدا به ...

#دین_واندیشه12
آیا پول قرض دادن،ثروت انسان را افزایش می دهد؟
کسی که برای خدا به مردم پولی قرض دهد، به طور حتم خدا جبران خواهد کرد.
به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛آیت الله مجتهدی تهرانی (ره) در مورد قرض دادن پول و رفع حاجت مردم نقل کرده است که آیت الله حاج میرزا علی مشکینی فرمودند:در ایامی که تحصیل می کردم، یک روز 5 ریال بیشتر پول نداشتم. روزی در خیابان راه می رفتم که یکی از طلاب به من رسید و گفت: 5 ریال داری به من قرض بدهی؟

با خود گفتم: اگر این پول را به او بدهم خود بی پول می مانم. ولی فکر کردم که کار این بنده خدا را راه می اندازم، خداوند کریم است.

پول را به او دادم. چند قدمی که رفتم؛ یکی از همشهری های من، از اهالی مشکین شهر به بنده رسید؛ با هم مصافحه کردیم.

موقع خداحافظی پولی در دست من گذاشت و رفت. چون نگاه کردم؛ دیدم 5 تومان است.

در ادامه راه باز یکی از طلاب به من رسید و از من 5 تومان قرض خواست. این دفعه نیز گفتم خدا کریم است. اکنون که این آقا معطل است و میدانستم واقعا احتیاج دارد،کار او را راه بیندازم.

پول را به او دادم. چون مقداری جلوتر رفتم؛ یکی دیگر از همشهری های خود را دیدم. پس از مصافحه و احوالپرسی موقع خداحافظی، پولی در دست من گذاشت و رفت.

چند قدم جلوتر رفتم نگاه کردم دیدم 50 تومان است. ناگاه یاد این آیه شریفه افتادم که «مَنْ جاءَ بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثالِها» (انعام، آیه 160) یعنی هر کس عمل نیکی انجام دهد ما ده برابر به او پاداش می دهیم.

دیدم بار اول 5 ریال داشتم. چون به یک نیازمندی قرض دادم؛ 50 ریال (5 تومان) خدای کریم رساند و چون 5 تومان را قرض دادم؛ خداوند کریم در عوض 50 تومان یعنی درست ده برابر
است. #منبع:سخنرانی های آیت الله مجتهدی تهرانی (ره)

@allahplus #بزن_روی_الله_پلاس

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...