ویژه کنید
عکس و تصویر 🔴 🆕 سنگ تمام رسانه‌های ترکیه؛ 🔶 چرا رسانه‌های جمهوری آذربایجان از حرکت تجزیه‌طلبانه در ...

🔴 🆕 سنگ تمام رسانه‌های ترکیه؛


🔶 چرا رسانه‌های جمهوری آذربایجان از حرکت تجزیه‌طلبانه در تبریز حمایت نکردند؟ +عکس


ℹ علت خودداری رسانه های باکو در بزرگنمایی و پر و بال دادن به حرکت تجزیه طلبانه در استادیوم تبریز نیز همین لرزان بودن موقعیت سیاسی در باکوست◀ - در حالی که رسانه های جمهوری آذربایجان در گذشته با استفاده از کوچک ترین فرصت‌ با بزرگنمایی فوق العاده حرکت‌های مشوّق قومیت گرایی و تجزیه طلبی و به اصطلاح «آذربایجان گرایی»، جای زیادی را به رویدادهای هرچند جزئی در این زمینه می دادند، این بار حرکت شنیع انگشت شمار عوامل خودفروخته ای که در استادیوم تبریز بنر «انتخاب با شماست: چکسلواکی یا یوگسلاوی» را علیه تمامیت ارضی ایران در دست گرفته بودند، در رسانه های جمهوری آذربایجان انعکاسی نیافت.

فقط سایت های تابلودار ضدایرانی و پان ترکیست های افراطی نظیر "ینی مساوات"، " ترکستان"، "آخار"، "اروپا"، "قاینار اینفو"، "ینی آواز" و "اولایلار" اخباری کوتاه را مبنی بر به اصطلاح "حمایت 80 هزار نفر تماشاگر هوادار تیم تراکتورسازی تبریز از عملیات ترکیه در سوریه" و ویدئوهایی را نیز به همراه این اخبار منتشر کردند!!

اما، رسانه های ترکیه طی روزهای گذشته تلاش کردند بهره برداری تبلیغاتی گسترده ای از به اصطلاح حمایت شماری از تماشاگرنمایان از حمله ترکیه به سوریه به عمل آورند. این رویکرد رسانه‌های ترکیه ناشی از انزوایی است که این روزها آنکارا در جلب حمایت از حمله خود به سوریه با آن روبروست.

دولت ترکیه برای جبران ناتوانی خود در جلب حمایت از حمله نظامی به کردهای سوریه، تلاش کرد از حربه رسانه‌ای بهره گیرد و حرکت شماری از افراد فریب خورده و هیجان زده و بی اطلاع از ماهیت تحولات سیاسی را که شاید هم بسیاری از آنها بدون هرگونه درکی کلمات "ترکیه – ترکیه" را تکرار می کردند، پوشش گسترده تلویزیونی دادند تا وانمود کنند که آذری های ایران از حمله ترکیه به سوریه حمایت می کنند!

بخصوص که پیش از این شیطنت رسانه‌های ترکیه، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه به صراحت از اینکه ایرانی‌ها از حمله ارتش ترکیه به سوریه انتقاد می کنند، اظهار خشم کرده و از حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران نیز خواسته بود جلوی این انتقادها را بگیرد.

در اینکه مراکز دولتی و رسمی و امنیتی در جمهوری آذربایجان و ترکیه، از عناصر فریب خورده قومیت گرا و تجزیه طلب سوء استفاده کننده از نام آذری حمایت پنهان و نیمه آشکاری دارند و گروهک ها و تجزیه طلبانی سر در آخور باکو و آنکارا دارند، شکّی نیست.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...