ویژه کنید
عکس و تصویر در جریان راهپیمایی ۱۳ آبان در سالروز اشغال سفارت آمریکا در ایران، حمل پلاکاردهایی در ...

در جریان راهپیمایی ۱۳ آبان در سالروز اشغال سفارت آمریکا در ایران، حمل پلاکاردهایی در قم علیه دولت حسن روحانی که توسط برخی رسانه‌ها «تهدید تلویحی شخص او به قتل است»، بار دیگر خبرساز شد. اغلب رسانه‌ها، در بازتاب این خبر از "تعداد اندکی از حاضران" در راهپیمایی ۱۳ آبان سخن گفتند که "در حاشیه" این تظاهرات با بلند کردن پلاکاردهایی، مجددا پیام هشدارآمیز "استخر فرح" را به رئیس‌جمهور یادآوری کرده‌اند! در عکس‌هایی که از این تجمع منتشر شده، عده‌ای دیده می‌شوند که پلاکاردهایی را حاوی شعارهایی تند و تهدیدآمیز علیه برجام، مذاکره با آمریکا، دولت روحانی و معاون اول او و نیز علیه شخص حسن روحانی در دست دارند. «قیامی که مانده هنوز / تسخیر لانه نفوذ»، «از دولت پیر پرهزینه/ دل‌ها همه گشته پر ز کینه»، «معاون کلانتر / تهمت نزن به رهبر»، «این که میگه رفراندوم / دروغ میگه به مردم»، «ای که برجامت شده در گور و گیر/ کار پاکان را قیاس از خود مگیر» و «ای کدخداپرستان / لعنت به برجامتان» از جمله این شعارها هستند.

"استخر فرح تو را سرانجام"
اما بیش از این‌ها، دو شعار زیر خبرساز شدند: «ای لرزه بر اندام تو از فیضیه؛ استخر فرح نماد بدعاقبتی است» و «ای مدعی بهشت برجام / استخر فرح تو را سرانجام»؛ شعارهایی که تلویحا رئیس جمهوری ایران را تهدید به سرنوشتی مشابه با اکبر هاشمی رفسنجانی می‌کنند. روز ۲۵ مرداد سال گذشته (۱۳۹۷) نیز تجمعی اعتراضی در مدرسه فیضیه قم برگزار شد که شرکت‌کنندگان در آن "علما، اساتید و طلاب" و موضوع آن "مطالبه عدالت اقتصادی" اعلام شده بود. در این گردهمایی که حسن رحیم‌پور ازغدی از چهره‌های اصولگرا و حسن طیبی‌فر، فرمانده تیپ ویژه حوزوی‌ها موسوم به "تیپ امام صادق" سپاه پاسداران، سخنرانان آن بودند، پلاکاردی جنجال‌آفرین شد که بر آن نوشته شده بود: «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت».

آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام، ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۵ در استخری در مجموعه سعدآباد غرق شد، اتفاقی که همچنان کم و کیف آن تمام و کمال روشن نشده است و حدس و گمان و شایعه آن را همراهی می‌کند. ظاهرا تهیه‌کنندگان پلاکارد تجمع مردادماه سال گذشته در قم، استخر مجموعه سعدآباد را که پس از انقلاب ساخته شده "استخر فرح" دانسته و با اشاره به آن، حسن روحانی را به سرنوشتی مشابه با رفسنجانی تهدید کرده بودند. تهدید روحانی، با واکنش‌های بسیاری مواجه شد. از جمله آیت‌الله مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعه قم، یکی از کسانی بود که آن را "فاجعه" خواند و خواستار توضیح مسئولان حوزه علمیه و سپاه پاسداران شد. سپاه اما با انتشار بیانیه‌ای دخالت خود در این تجمع را تکذیب کرد و آن را "خودجوش" خواند

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...