ویژه کنید
عکس و تصویر بسم الله الرحمن الرحیم⁦☘️⁩ انسان در زندگی خویش باید رنگی را بپذیرد، امّا در میان ...

بسم الله الرحمن الرحیم⁦☘️⁩
انسان در زندگی خویش باید رنگی را بپذیرد، امّا در میان همه رنگ ها، رنگ خدایی بهتر است. ناگفته پیداست که تا رنگ نژاد وقبیله وهوسها را کنار نگذاریم، رنگ وحدت و برادری و تسلیم امر خدا بودن را نخواهیم گرفت. همه ی رنگ ها به مرور زمان کم رنگ وبی رنگ می شود. امّا رنگ خدایی همیشگی و پایدار است. «کل شی ء هالک الاّ وجهه» [قصص : ۸۲] و چه رنگی بهتر از رنگ خدا که او را عبادت و بندگی می کنیم. بگذریم که یهود ، کودکان خود را با آبی مخصوص شستشو داده و بدین وسیله به او رنگ مذهبی می دهند.
بهترین رنگ آن است که صفا و بقا داشته و چشم اولیای خدارا به خود جلب کند. همرنگ با فطرت و منطق بوده، مشتری آن خدا، و بهای آن بهشت باشد. همه ی رنگ ها پاک می شوند، قبیله، نژاد و نسب، دیر یا زود از بین می روند، ولی آنچه ابدی و باقی است همان رنگ و صبغه ی الهی یعنی اخلاص وایمان است.
در حدیث آمده است: شخصی در دیوار خانه ی خود سوراخی ایجاد می کرد، امام صادق علیه السلام پرسید: چرا اینکار را انجام می دهی؟! جواب داد: تا دود اجاق منزل بیرون رود. امام فرمود: می توانی این منظور را داشته باشی که روزنه ی ورود روشنایی قرار دهی تا اوقات نماز را بشناسی. یعنی اگر بناست در دیوار روزنه ای ایجاد شود، چرا تنها برای بیرون کردن دود باشد؟ چرا برای ورود نور نباشد؟ [آیةاللَّه جوادی آملی، تفسیر موضوعی، ج 5، ص 132.]بله می توان به هر کاری، رنگ خدایی داد.
راه خدا یکی است. اگر رنگ خدایی نباشد، رنگ های دیگر، انسان را گیج و متحیّر می کند. وهمرنگ شدن با جماعتی که اکثر آنها دچار انحرافند خود مایه رسوایی وخواری در قیامت است.
اما نکاتی درباره آیه شریفه :
- ایمان به خدا، پیامبران، کتاب های آسمانی و تسلیم خدا بودن، صبغه و رنگ خدایی است. در آیات قبل فرمود: «قولوا آمنّا باللّه و...»، در این آیه می فرماید: «صبغة اللّه»
- برترین و زیباترین رنگ ها، صبغه و رنگ الهی است. «ومن احسن من اللّه صبغة»
- باید تنها بنده خدا بود، نه بنده ی دیگران. «و نحن له عابدون»

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...