ویژه کنید
عکس و تصویر ✔ ️✔ ️ #تاریخ_هجوم به بیت وحی، بین 4تا 7 ربیع الاول #جوابیه اینبار عده ...

✔ ️✔ ️ #تاریخ_هجوم به بیت وحی، بین 4تا 7 ربیع الاول #جوابیه

اینبار عده ای در جهت تضعیف عزاداری ایام محسنیه، و خاموش کردن ندای مظلومیت حضرت محسن، ادعایی بدون دلیل و واهی را در فضای مجازی بطور گسترده منتشر کردند, دال بر اینکه وقایع هجوم #یکماه بعد از شهادت پیامبر صلی الله علیه و آله بوده است.

اگرچه دست این شبهه سواران، از هر دلیلی تهی است، اما یک سوال اساسی در پیش روی آنهاست که: آیا شما که تاریخ قتل نعم الجنین محسن بن علی، را یکماه بعد از شهادت پیامبر می دانید، در آن روز اقامه عزا و مصیبت می کنید یا خیر؟!؟!

✍ اینک دلیل ما بر وقوع هجوم وحشیانه به بیت وحی در 4 یا نهایت 7 ربیع الاول.

تاریخ شهادت حضرت خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله: #دوشنبه 28 صفر.

تاریخ دفن بدن مبارک رسول خدا صلی الله علیه و آله، در روز سوم از شهادت: یعنی روز #چهارشنبه 30 صفر.

تاریخ شروع جمع آوری قرآن توسط امیرالمومنین علیه السلام: بلافاصله بعد از دفن رسول خدا در روز #چهارشنبه 30 صفر. (📚 این تاریخ از روایات بین فریقین به دست می آید. ر.ک: الهجوم علی بیت فاطمه: ص105)

تاریخ اتمام جمع آوری قرآن، 3 روز بعد از جمع آوری: #جمعه 2ربیع الاول. (📚 بنابرروایت ابی جعفر علیه السلام در تفسیر فرات کوفی و ابن ندیم در الفهرست)

#تاریخ_هجوم اول به بیت وحی: در اثنای جمع آوری قرآن: یعنی بین 30 صفر الی 2 ربیع الاول.(چنانکه وقتی ابابکر، عده ای اوباش را به سوی خانه امیرالمومنین فرستاد که: برای بیعت از خانه خارج شود، حضرت فرمودند: من مشغول جمع آوری قرآنم و قسم خورده ام که مگر برای نماز ردا بر دوش نیاندازم تا اینکه قرآن را جمع آوری کنم. 📚 ر.ک: کتاب سلیم بن قیس ص146)

در کتاب سلیم است که بعد از فرمایش مولا:
فسکتوا ایاما فجمعه فی ثوب واحد و ختمه
(عذر مولا را پذیرفتند و) چند روزی دست از سر مولا کشیدند تا اینکه قرآن را در پارچه ای جمع نمود و به پایان رساند.(در طی سه روز).

سپس حضرت قرآن را به ایشان عرضه نمود. (در روز 2ربیع)عمر گفت: ما نیازی به قرآن تو نداریم! سپس مولا وارد خانه شد. عمر به ابوبکر گفت:
به دنبال علی بفرست تا بیعت کند.
( #هجوم_دوم)
ابوبکر کسانی را فرستاد که بگویند: با خلیفه رسول خدا، ابی بکر بیعت کن! حضرت پاسخ دادند:... من خلیفه رسول خدایم... . آنها به نزد ابی بکر آمده گفتند: علی، چنین گفت.ابی بکر فرمایش مولا را تصدیق کرد و آن روز را سکوت کردند. (📚 کتاب سلیم :ص148)

سپس مولا شبانه، طلب نصرت از انصار نمود که جز چهارنفر ایشان را اجابت نکردند (طلب نصرت= شام 3ربیع الاول)
به روایتی مدت #یکشب حضرت طلب نصرت نمودند. فردا صبح (4ربیع الاول)خبر به ابی بکر رسید.
ادامه در کامنت ... #علی_علی #محسنیه

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...