ویژه کنید
عکس و تصویر نتایج مربیان خارجی پرسپولیس در هفته‌های ابتدایی تاریخ لیگ برتر : آتش‌بازی وینگو وینگو بگوویچ ...

نتایج مربیان خارجی پرسپولیس در هفته‌های ابتدایی تاریخ لیگ برتر :

آتش‌بازی وینگو

وینگو بگوویچ که به تازگی از سمت سرمربیگری گل‌گهر سیرجان کنار گذاشته شده است، در بدو ورودش به پرسپولیس بهترین نتایج یک مربی خارجی را کسب کرد. وینگو در بازی ابتدایی ۸ بر ۲ پگاه گیلان را برد و به لطف همین برد با تفاضل بهتر نسبت به آقامصطفی بهترین مربی در ۶ هفته ابتدایی است.

زوبل بدتر از وینگو

مربی آلمانی در لیگ چهارم جانشین وینگو شد تا شاید پرسپولیس را نجات دهد، اما شروع زوبل بهتر از وینگو نبود و حتی در پایان هم نتوانست کار خاصی انجام دهد و فقط یک رتبه بالاتر از وینگو را تجربه کرد تا پرسپولیس با او قطع رابطه کند. زوبل یکی از بدترین شروع‌ها را داشت، اما اخراج نشد و تا پایان فصل هم ماند. مربی آلمانی از ۶ بازی اولش ۲ برد، ۲ تساوی و ۲ باخت را به دست آورد و نتایجش تنها از وینگادا و مانوئل ژوزه بهتر است.

هان از قفس پرید

آری‌هان که دوست داشت در پرسپولیس مربی پروازی باشد و تماشاگران هم بازی‌های او را می‌پسندیدند خیلی زود پرسپولیس را ترک کرد. هان لیگ برتر دوره پنجم از هفته بیست‌وسوم روی نیمکت پرسپولیس نشست و از ۶ بازی اولش ۹ امتیاز گرفت که حاصل دو برد، سه تساوی و یک باخت بود. آری‌هان هلندی با وجود اضافه شدن در میانه فصل نتایج بهتری از کالدرون گرفته بود و تفاضل گل بهتر و باخت کمتری داشت، اما آن زمان مدیران تیم کم صبر و حوصله‌تر بودند و او را اخراج کردند.

قدرت‌نمایی آقامصطفی

پرسپولیس لیگ ششم را با مصطفی دنیزلی شروع کرد و مربی باتجربه ترک توانست از ۶ بازی اولش ۱۱ امتیاز بگیرد و بلیت ماندنش را تا پایان فصل تمدید کند. آقامصطفی فقط به خاطر تفاضل گل کمتر، نتایج آغازینش بهتر از وینگو بگوویچ نیست.

هر بازی یک امتیاز

نلو وینگادا پرتغالی با سر و صدای فراوان به پرسپولیس آمد، اما در ۶ بازی اولش فقط ۶ امتیاز کسب کرد. میانگین یک امتیاز از هر بازی نتیجه‌ای در حد فاجعه بود که تنها یک پرتغالی دیگر مثل مانوئل ژوزه می‌توانست رکوردی ضعیف‌تر از آن را ثبت کند.

آغاز و پایان ۶ هفته‌ای

کرانچار بدون باخت از پرسپولیس اخراج شد و فقط چند هفته دوام آورد. مربی کروات که از ۶ هفته ابتدایی ۱۰ امتیاز گرفت با دلایلی عجیب و غریب کنار گذاشته شد.

فاجعه ژوزه

مانوئل ژوزه در ۶ هفته ابتدایی فقط ۵ امتیاز کسب کرد تا بدترین مربی خارجی تاریخ پرسپولیس باشد و البته هم گران‌ترین.

برانکو هم خوب شروع نکرد

برانکو ایوانکوویچ بهترین مربی خارجی تاریخ پرسپولیس هم شروع خوبی در لیگ برتر نداشت و در ۶ هفته پایانی لیگ چهاردهم فقط ۶ امتیاز گرفت.

کالدرون بهتر از برانکو

کالدرون شروع متوسط نسبت به دیگر خارجی‌های پرسپولیس داشته و در ۶ هفته ابتدایی با ۹ امتیاز نتایج بهتری نسبت به برانکو کسب کرده و نتایج او از مربیان اخراجی مثل آری‌هان و زلاتکو کرانچار ضعیف‌تر است.

یک تیم برای قهرمانی از ۶ بازی باید ۱۲ امتیاز کسب کند که هیچ یک از مربیان خارجی پرسپولیس در لیگ برتر به این حد نصاب نرسید و شروعی در حد یک قهرمان نداشتند و پایان همان فصل هم یا اخراج شدند یا قهرمان نشدند. با نگاهی به این آمار‌ها باید منتظر ماند و دید آیا کالدرون می تواند این رویه را برهم بزند و یا اینکه باید شاهد اخراجش تا پایان فصل یا نیم فصل باشیم ؟!

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...