ویژه کنید
عکس و تصویر به همت مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛ حضور کاروان قاریان بین المللی ...

به همت مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛

حضور کاروان قاریان بین المللی در بیش از 500 محفل قرآنی پیاده‌روی اربعین

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی گفت: کاروان قاریان بین المللی و ممتاز کشوری در بیش از 500 محفل قرآنی عمومی که در بیش از 50 موکب شاخص ایرانی و عراقی در مسیر نجف تا کربلا برپا می‌شود، حضور خواهند داشت.

 حجت الاسلام سید مسعود میریان مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: با هدف تقویت اتحاد، انسجام و همبستگی میان شیعیان عراق و ایران اسلامی و با محوریت شعار «الحسین یجمعنا»، فعالیت‌های قرآنی گسترده‌ای ذیل کارگروه قرآنی ستاد اربعین ایران و عراق شکل گرفته است که در طول مدت همایش بزرگ اربعین حسینی(ع) اجرا می‌شوند.
وی افزود: کاروان اعزامی متشکل از 30 قاری ممتاز ایرانی از استان‌های خراسان رضوی، تهران، قم، گلستان، خوزستان، لرستان، گیلان، هرمزگان و جمعی از قاریان ممتاز عراقی و سه گروه تواشیح از استان‌های تهران، خوزستان و قم است.
وی تصریح کرد: تلاش شده است تا قاریان نیز با رعایت معیارهایی نظیر سطح تلاوت، رعایت عدالت پراکندگی استانی، دقت بر رده سنی و اولویت نهادن بر مسئله اعزام اولی جهت اجرای ویژه برنامه‌های تلاوت محفلی، تلاوت اذان‌گاهی، اذان، ابتهال و اجرای تواشیح به این کاروان دعوت شوند.
میریان بیان کرد: قاریان و گروه‌های تواشیح در بیش از 500 محفل قرآنی عمومی در بیش از 50 موکب شاخص ایرانی و عراقی بین راهی نجف تا کربلا که شامل 35 موکب ایرانی و 15 موکب عراقی می‌شود، اجرای برنامه خواهند داشت.
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: کاروان قاریان بین المللی و ممتاز کشوری علاوه بر حضور در موکب‎ها در پنج محفل قرآنی بین المللی با حضور قاریان کشورهای لبنان، پاکستان، ایران و عراق در شهرهای نجف و کربلا و ویژه برنامه محفل قرآنی در حرم امامین کاظمین(ع) حضور خواهند داشت.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...