ویژه کنید
عکس و تصویر 🔴 🆕 انتقاد یک نشریه اصلاح طلب از دولت ** افزایش ۱۳۰ درصدی قیمت مسکن ...

🔴 🆕 انتقاد یک نشریه اصلاح طلب از دولت** افزایش ۱۳۰ درصدی قیمت مسکن در دولت تدبیر و امید

روزنامه آرمان در گزارشی با عنوان «نبض بازار مسکن نمی‌زند» نوشت: «در اردیبهشت‌ماه سال ۹۷، آمریکا از برجام خارج شد و به دنبال ایجاد یک فضای روانی در جامعه، تمام محاسبات بر هم ریخت. این اقدام آمریکا در ابتدا منجر به ایجاد شوک در بازار ارز شد و در نتیجه برهم خوردن تعادل ارز، معادلات بازار مسکن نیز تحت تأثیر قرار گرفت. افزایش نرخ ارز که بازارهای مختلف را بر هم ریخته بود در حوزه مسکن نیز سبب افزایش چندبرابری نرخ ملک شد که برخی از صاحب‌نظران این حوزه آن را تا حدی غیرطبیعی و خارج از منطق دوره رونق بازار مسکن برآورد کردند. در اغلب مناطق تهران به‌عنوان شهر معیار برای تحولات بازار مسکن، این رشد بالای ۱۰۰ تا ۱۲۰ درصد نیز برآورد شد. در همین حال، افزایش قیمت در همه بازارها- که در تناسب با درآمد خانوارها رشد نکرده بود- به‌ویژه در حوزه مسکن با کاهش قدرت خرید مردم نیز همراه شد تا سبب ایجاد تورم رکودی در بازار املاک شود».

دولت روحانی تاکید کرده بود که برنامه ویژه‌ای برای مسکن دارد، اما بی عملی دولت در حوزه مسکن، افزایش سرسام آور قیمت خرید و اجاره بها را در پی داشت.

«عباس آخوندی» وزیر سابق راه و شهرسازی چندی پیش در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته بود: «اساساً سرمایه‌گذاری، تولید و ساخت مسکن کار بخش خصوصی است، پس چرا باید دولت دخالت کند؟»!

این در حالی است که آخوندی- مرداد ۹۲- در جلسه رأی اعتماد در مجلس گفته بود: «شخص من هرگز با مسکن مهر مخالف نبوده و نیستم و من جزو اولین کسانی بودم که این موضوع را وارد نظام برنامه‌ریزی ایران کردم که بعد از آن، این مسئله ردیف پیدا کرد و مباحث دیگری چون بهسازی مسکن روستایی و مسکن اجتماعی تا قبل از دوره مسئولیت من در تاریخ ایران سابقه ندارد».

لازم به ذکر است که آخوندی، مقصر اصلی افزایش سرسام آور قیمت مسکن و اجاره بهای مسکن در سالهای اخیر است.


⬛ ✳

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...