ویژه کنید
عکس و تصویر #زندگینامه #شهید_محمود_شهبازی #نحوه_شهادت سردار شهید محمود شهبازی در روز دوم خرداد ماه 1361، در آستانة ...

#زندگینامه #شهید_محمود_شهبازی #نحوه_شهادت


سردار شهید محمود شهبازی در روز دوم خرداد ماه 1361، در آستانة «فتح خرمشهر» در عملیات «بیت المقدس»، در اثر اصابت ترکش خمپاره، به فوز عظمای شهادت نایل آمد. لازم به ذکر است که محمود در شب تصرف «خین» در ساعت آغازین عملیات برای نجات جان یک بسیجی مجروح، به شهادت رسید.

زندگینامه شهید شهبازی در اصفهان تدوین می‌شود .


برادر شهید محمود شهبازی گفت: در این بین تاکنون برای معرفی شهید شهبازی کتاب‌هائی مانند مهتاب‌خین، راز نگین سرخ، عطر شب بوها، نخستین فاتح، حماسه بی‌پایان، بی‌نشان به چاپ رسیده که با این اقدامات سبب شناخته شدن این شهید شده است.


احمد شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار کرد: شهید محمود شهبازی در مقطع عملیات بیت‌المقدس به مدت 25 روز شناسایی فتح خرمشهر را برعهده داشته و شخصاً شناسایی یک نقطه از خرمشهر را برعهده داشته‌اند.


وی افزود: شهید شهبازی در عملیات بیت‌المقدس در آزاد سازی خرمشهر یک روز قبل از آزادسازی خرمشهر، به درجه رفیع شهادت نائل شد .


برادر شهید محمود شهبازی با بیان این‌که شهید شهبازی در دوران دانشجویی فعالیت‌های خاصی انجام می‌داده، بیان کرد: شهید شهبازی در مقطعی که در دانشگاه علم و صنعت بود، تظاهرات دانشجویی را هدایت کرده و زمانی که لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند، از دانشجویان خط امام بود #شهدا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...