ویژه کنید
عکس و تصویر 🔻 مدیرعامل و رئیس سابق هیئت مدیره نیشکر هفت‌تپه در بازداشت هستند؛ 📌 میلیاردها تومان ...

🔻 مدیرعامل و رئیس سابق هیئت مدیره نیشکر هفت‌تپه در بازداشت هستند؛
📌 میلیاردها تومان رشوه به چند مدیر دولت/ سوء استفاده از صدها میلیون دلار ارز دولتی

🔹 20 روز پس از بازداشت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت نیشکر هفت تپه اخبار رسیده حاکی است در این پرونده مواردی از جمله سوء استفاده از صدها میلیون دلار ارز دولتی و همچنین پرداخت رشوه‌های سنگین به برخی مدیران دولت به چشم می‌خورد.
🔹 بهمن 1394 وقتی که سازمان خصوصی‌سازی صددرصد سهام شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را در فرآیندی پر حرف و حدیث به دو جوان 28 و 31 ساله واگذار کرد. رستمی و اسدبیگی همان دو جوانی بودند که فقط با 6 میلیارد تومان پیش‌پرداخت مالک شرکتی شدند که تنها یک قلم از دارایی‌های آن، 24 هزار هکتار زمین مرغوب بود.
🔹 در خصوص بخشی از ارزهای دولتی که به نام شرکت نیشکر هفت تپه جهت واردات کالاهای اساسی یا انتقال فناوری دریافت شده، سندسازی شده است، یعنی کالایی وارد نشده و پروفرما جعلی در گمرک پر شده است و در برخی موارد نیز گران‌نمایی انجام شده است یعنی یک خط تولید 35 میلیون دلاری، 350 میلیون دلار اظهار و برای آن ارز دولتی اخذ شده است.
🔹 در جریان این روابط مالی آلوده، نام دو تن از مدیران بانک مرکزی نیز به چشم می‌خورد که در پرونده فساد در بانک مرکزی نیز متهم و در حال محاکمه هستند. این دو مدیر ارزی بانک مرکزی در پرونده نیشکر هفت تپه بیش از هزار سکه و خودروهای گران‌قیمت به عنوان رشوه دریافت کرده‌اند، ضمن اینکه یکی از این افراد در قالب سهام بورس مبالغ کلانی رشوه گرفته است.
🔹 شرکت بزرگ و قدیمی نیشکر هفت‌تپه و کارگران آن در حالی امروز یکی از دهها قربانی خصوصی‌سازی مسئله‌دار هستند که حسن روحانی امروز در جلسه هیئت دولت گفت: «اقشار مختلف مردم اعم از زنان و کارگران هر مشکلی که به ذهن‌شان می‌آید و احساس می‌کنند که حقوق‌شان مراعات نمی‌شود، راه اصلی برای کسب حق خودشان انتخابات است. باید در انتخابات دیدگاه‌های خود را اعلام کنند و افرادی را انتخاب کنند که حقوق‌شان را سریع‌تر و زودتر به دست‌شان ‌برسانند».
🔹 رئیس سازمان خصوصی‌سازی 23 مرداد 98 با حکم قضائی بازداشت شد. پیش از آن، رئیس قوه قضائیه چندین بار از مشکلات بوجود آمده برای کارگران در اثر خصوصی‌سازیهای پر حاشیه انتقاد کرده بود.

#بسیج_سایبری

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...