ویژه کنید
عکس و تصویر 🎀 🍃 #زیــنـبـیــــون🍃 🎀 #استقبال_مردان_ریشه_بی_حجابی_زنان #کنترل_نگاه #نجات_حیای_زنان_به_کمک_مردان #حجاب چرا اولین دستور قرآن در باب رعایت ...

🎀 🍃 #زیــنـبـیــــون🍃 🎀
#استقبال_مردان_ریشه_بی_حجابی_زنان #کنترل_نگاه #نجات_حیای_زنان_به_کمک_مردان #حجاب
چرا اولین دستور قرآن در باب رعایت حجاب، کنترل نگاه است؟
انسان ذاتاً میل به دیده شدن، تمجید و خودنمایی دارد. اما این خودنمایی و دیده شدن اگر عامل شکل گیری قیاس های باطل، تبرج و ایجاد فاصله و شکاف عمیق طبقاتی در بین مردم شود، حرام است. دقیقاً بر همین اساس خداوند متعال کنترل نگاه را اولین دستور حجاب مطرح کرده است.
به عبارت دیگر اگر شما در برابر خودنمایی جنس مخالف، نگاه خود را از او دریغ کنید، جنس مخالف که سعی در دیده شدن دارد، برخلاف خواسته اش دیده نمی شود! همین امر باعث می شود روش دیگری برای خودنمایی بیابد و آن پوشش است! واضح است وقتی فرد دارای رفتار و پوشش نامتعارف، از سوی جنس مخالف با عدم استقبال مواجه شود، دیگر رفتارهای خود را تکرار نمی کند.
اگر زنی به اصطلاح بی حجاب است؛ ریشه این #بی_حجابی در واقع استقبال مردان است! این مردان هستند که با عدم کنترل نگاه، در حق زنان جامعه ظلم کرده اند. نگاه کردن مردان مهر تأیید بر بی حجابی زنان زده است. مقصر اصلی بی حجابی؛ مردان جامعه هستند. حتی اگر زنی بخواهد بی حجاب باشد، مادامی که مردان جامعه نگاه خود را کنترل کنند، زن از بی حجابی دور خواهد شد؛ چون دیده نمی شود و دیده نشدن برای زنان بزرگترین شکست است.
زمانی که مردی با عدم نگاه، یک #زن را از بی حیایی نجات داد، همانند کسی است که تمام بشر را نجات داده است! کنترل نگاه مردان، دلیل پاکی زنان است و پاکی زنان یعنی نجات نسل بشر. از این روست که قرآن کریم ثمره #حجاب را دیده شدن زنان بیان می کند.

🎀 🍃 #زیــنـبـیــــون🍃 🎀
🆔 http://sapp.ir/zynbion

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...