ویژه کنید
عکس و تصویر #ترس_از_مدرسه ویژگی‌ها و نشانه‌های ترس از مدرسه کودکانی که از مدرسه می‌ترسند اغلب بسیار حساس ...

#ترس_از_مدرسه

ویژگی‌ها و نشانه‌های ترس از مدرسه

کودکانی که از مدرسه می‌ترسند اغلب بسیار حساس و نا‌ایمن‌اند. این کودکان ترجیح می‌دهند همیشه کنار والدین خود بمانند و در صورت جدایی از آنها دچار اضطراب می‌شوند! اگر فرزندتان نشانه‌های زیر را بروز داد، ممکن است با ترس از مدرسه روبه‌رو باشد:
نشانه‌های جسمی مداوم مانند ناراحتی‌های شکمی، حالت تهوع، استفراغ، اسهال یاخستگی شدید بدون علت پزشکی قابل‌تشخیص و واقعی؛کج‌خلقی، وابستگی یا علائم اضطراب در صورت جدایی از والدین؛ترس شدید از تنهایی یا ترس‌های غیر‌منطقی؛دشواری در خوابیدن و کابوس دیدن مداوم؛بروز نشانه‌ها در روز‌های مدرسه و رفع این نشانه‌ها در روز‌های تعطیل و آخر هفته‌ها.
کودکانی که با هراس از مدرسه روبه‌رو هستند، تا مدتی طولانی و به‌صورت ادامه‌دار از مدرسه‌ رفتن امتناع می‌کنند. این ترس مشکل نادری نیست و متأسفانه تأثیر مخربی بر تحصیل کودکان دارد. تخمین زده می‌شود که ۱ تا ۵ درصد از کودکان، ترس از مدرسه دارند.
ترس از مدرسه تجربهٔ استرس‌آفرینی برای کودک و والدین است. خوشبختانه والدین می‌توانند برای کنار‌آمدن کودکان با این ترس و غلبه بر آن اقدامات مؤثری انجام دهند. گام نخست برای حل مشکل این است که بفهمید «چرا فرزند‌تان از مدرسه‌ رفتن می‌ترسد».

ترس از مدرسه در چه کودکانی بیشتر بروز می‌کند؟
هر کودکی ممکن است با ترس از مدرسه روبه‌رو شود. برخی پژوهش‌ها نشان می‌دهند که کودکانی با شرایط زیر، بیشتر در معرض خطر هستند:
تک‌فرزند‌ها؛کوچک‌ترین فرزند خانواده؛کودکانی که بیماری‌های مزمن دارند.
#بخون

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...