ویژه کنید
عکس و تصویر با این #مجسمه‌های گیاهی سورئال، باغچه‌تان زنده می شود #هنرمند فرانسوی اِمِریک شانتی (Emeric Chantier) ...

با این #مجسمه‌های گیاهی سورئال، باغچه‌تان زنده می شود #هنرمند فرانسوی اِمِریک شانتی (Emeric Chantier) افراد و حیوانات را در قالب مجسمه‌های گیاهی فرا واقعی متجسم می‌سازد. او با به‌کارگیری ترکیبی از چمن مصنوعی و عناصر طبیعی واقعی، فرم‌های سبزی را می‌سازد که شاخه‌ها و درخت‌های کوچک از آن‌ها سر برآورده‌اند. شانتی به جزئیاتی مانند شکل عضلات و تناسب کلی بدن توجه ویژه‌ای دارد؛ نتیجه کار او مخلوقاتی هستند که گویا موجوداتی عجیب از دنیایی دیگرند؛ دنیایی که ارتباط مرموزی با دنیای ما دارد.
چیزی که به شانتی برای ساخت مجسمه‌هایش الهام بخشید، تمایل او به تقلید از طبیعت به‌صورت مینیاتوری بود. او می‌گوید: «بیشتر مجسمه‌ها با تکیه‌ بر صمغ تراشیده شده ساخته‌ شده‌اند. سپس آن‌ها با عناصر مصنوعی و عناصری طبیعی مانند گل‌ها و ریشه‌ها پوشانده می‌شوند، که این عناصر، رنگ‌شده و جلا داده می‌شوند». این فرایند برای شانتی پر زحمت است و او باید در دامنه‌های کوه‌های فرانسه به دنبال مواد اولیه کار خود باشد و سپس برای قرار دادن عناصر نهایی مانند گلبرگ‌های کوچک روی گونه یک مجسمه از انبرک استفاده کند.
شانتی مجسمه‌های خود را «طبیعتی تخیلی» می‌نامد و آن‌ها را نوعی تجسم سه‌بعدی می‌داند. هدف از ساخت مجسمه‌ها این است که درباره چگونگی ارتباط انسان‌ها با کره‌ی زمین حس‌هایی را منتقل کند یا پرسش‌هایی را برانگیزد. او می‌گوید: «هدف این نبوده که این آثار پیامی اخلاقی داشته باشند، بلکه قصد داشتم آثاری چالش‌برانگیز، تفکر برانگیز و فکری خلق کنم که همه را به تعقل درباره پیوند ذاتی بین تاریخ نسل بشر و طبیعت وادارد.» مجسمه‌های گیاهی سورئالی که باعث می‌شوند فکر کنید باغچه‌تان زنده شده استمجسمه‌های گیاهی سورئالی که باعث می‌شوند فکر کنید باغچه‌تان زنده شده است #هنر #خلاقیت

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...