ویژه کنید
عکس و تصویر ‌☫﷽☫ روز شمار عیدالله الاکبر ١٢ روز تاغدیر ‌‌ ‌ ↬✿◆🔅 ◆✿↫ اتمام حجت خداوند ...

‌☫﷽☫
روز شمار عیدالله الاکبر
١٢ روز تاغدیر
‌‌
‌ ↬✿◆🔅 ◆✿↫

اتمام حجت خداوند تعالی با غدیر

اصل واقعه ی غدیر یک اتمام حجت الهی بر بشریت و ادامه ی اتمام حجتهای خداوند با ارسال پیامبران بود.پس از غدیر نیز پروردگار قادر متعال- به عنوان مهر تأیید و امضای ربوبی- در چندین مقطع حساس،با یَدِ قدرت خود نشان داد که از هیچکس هیچ عذری درباره ی اعتقاد به غدیر و ابلاغ آن به نسلهای آینده پذیرفته نیست و مخالفت با غدیر شمشیر کشیدن در برابر خالق جهان است.

عذاب آسمانی بر دشمن غدیر

واقعه ی عجیبی که به عنوان یک معجزه، امضای الهی را بر خط پایان غدیر ثبت کرد جریان«حارث فهری»بود که در آخرین ساعات روز سوم، بهمراه دوازده نفر از اصحابش نزد پیامبر صلی اللَّه علیه و آله آمدند و او از طرف بقیه گفت:
ای محمد سه سؤال از تو دارم:شهادت به یگانگی خداوند و پیامبری خود را از جانب پروردگارت آورده ای یا از پیش خود گفتی؟آیا نماز و زکات و حج و جهاد را از جانب پروردگار آورده ای یا از پیش خود گفتی؟آیا این علی بن ابی طالب که گفتی:«مَنْ کُنْتُ مَوْلاهُ فَعَلِیٌّ مَوْلاهُ … »از جانب پروردگار گفتی یا از پیش خود گفتی؟
حضرت در جواب هر سه سؤال فرمودند: خداوند به من وحی کرده است، و واسطه ی بین من و خدا جبرئیل است،و من اعلان کننده ی پیام خدا هستم و بدون اجازه ی پروردگارم خبری را اعلان نمی کنم.
حارث گفت:«خدایا،اگر آنچه محمد می‌گوید حق و از جانب توست سنگی از آسمان بر ما ببار یا عذاب دردناکی بر ما بفرست»
و به روایتی:«خدایا،اگر محمد در آنچه می‌گوید صادق و راستگو است شعله ای از آتش بر ما بفرست»!!
همینکه سخن حارث تمام شد و به راه افتاد،خداوند سنگی از آسمان بر او فرستاد که از مغزش وارد شد و از دُبُرش خارج گردید و همانجا او را هلاک کرد.

در روایت دیگر:ابر غلیظی ظاهر شد و رعد و برقی به وجود آمد و صاعقه ای رخ داد و آتشی فرود آمد و همه ی آن دوازده نفر را سوزانید.
بعد از این ماجرا،آیه نازل شد:«سَأَلَ سائِلٌ بِعَذابٍ واقِعٍ، لِلْکافِرینَ لَیْسَ لَهُ دافِعٌ … »یعنی «درخواست کننده ای عذاب واقع شدنی را درخواست کرد که کسی نتواند آن را دفع کند»
پیامبر صلی اللَّه علیه و آله به اصحابشان فرمودند: آیا دیدید و شنیدید؟
گفتند:آری
با این معجزه، بر همگان مسلم شد که «غدیر» از منبع وحی سرچشمه گرفته و یک فرمان الهی است.

منابع
بحارالانوار:ج۳۷ص۱۳۶و۱۶۲و۱۶۷
عوالم:ج۳: ۱۵ص۵۶و۵۷و۱۲۹و۱۴۴
الغدیر:ج ۱ص۱۹۳

⬅ ️مبلغ غدیر باشیم➡ ️
#تبلیغ_غدیر_واجب_است  #من_کنت_مولا_فهذا_علی_مولا #شیعه #یا_علی #یا_علی_علیه_السلام #یا_علی_ع #فضیلت #فضیلت_مولا #غدیر

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...