ویژه کنید
عکس و تصویر ‌☫﷽☫ روز شمار عیدالله الاکبر ٣١ روز تاغدیر ‌‌ ‌ ↬✿◆🔅 ◆✿↫ شیوه های اثبات ...

‌☫﷽☫
روز شمار عیدالله الاکبر
٣١ روز تاغدیر
‌‌
‌ ↬✿◆🔅 ◆✿↫

شیوه های اثبات صدور حدیث غدیر توسط علامه امینی

قسمت دهم

اینک به بررسی این قرائن می پردازیم

۴. گفتار رسول اکرم (ص) در ادامه حدیث غدیر

بر اساس برخی از نقل ها رسول اکرم (ص) در ادامه حدیر غدیر چنین فرمود:  «الله أکبر علی إکمال الدین ، وإتمام النعمة ، ورضی الرب برسالتی ، والولایة لعلی بن أبی طالب.» از سویی دیگر، اکمال دین، کامل کردن نعمت و رضایت الهی تنها با امامت و ولایت حضرت امیر (ع) سازگار است.

۵. اشاره رسول اکرم (ص) به پایان پذیرفتن حیات ایشان

در عموم نقل های حدیث غدیر از زبان رسول اکرم (ص) عباراتی همچون«کأنی دعیت فأجبت» یا «أنه یوشک أن أدعی فأجیب» یا «ألا وإنی أوشک أن أفارقکم » یا «یوشک أن یأتی رسول ربی فأجیب» آمده که دلالت بر پایان پذیرفتن حیات رسول خدا دارد. در چنین حالتی آن چه که باید مورد تاکید قرار گیرد امامت و ولایت بر مؤمنان است و نه چیز دیگر. 

۶. بیان تهنیت به حضرت امیر (ع)

به استناد برخی از روایات غدیر، رسول اکرم (ص) پس از معرفی حضرت امیر فومود که به من تهنیت بگویید که مقام رسالت را به من و مقام امامت به اهل بیت من داده شده است. چنان که ابوبکر و عمر نیز نزد آن حضرت آمدند و به ایشان به خاطر نیل به مقام مولویت مؤمنان تبریک و تهنیت گفتند. چنین برخوردی بدون اراده معنای امامت و خلافت از واژه «مولی» معنا ندارد.  


⬅ ️مبلغ غدیر باشیم➡ ️
#تبلیغ_غدیر_واجب_است  #من_کنت_مولا_فهذا_علی_مولا #شیعه #یا_علی #یا_علی_علیه_السلام #یا_علی_ع #فضیلت #فضیلت_مولا #غدیر #روز_شمار_غدیر #عید_غدیر #ولایت #ولی #فضیلت_مولاعلی_ع #علی_ولی_الله #تنها_فاروق_علی_ع #یا_مهدی_ادرکنی #فقط_حیدر_امیرالمومنین_است #غدیری_ام #سقیفه_ای_نیستم
#ghadir #khamenei_ir

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...