ویژه کنید
عکس و تصویر دوست داشتنی ترین شخصیت های رولد دال از نظر ۶ نویسنده👌❤ چند تن از نویسندگان ...

دوست داشتنی ترین شخصیت های رولد دال از نظر ۶ نویسنده👌❤
چند تن از نویسندگان بریتانیایی به مناسبت سالگرد تولد او (13 سپتامبر) محبوب‌ترین شخصیتی را که رولد دال آفریده انتخاب کرده‌اند.

فیلیپ ریو

تا وقتی به مدرسه ابتدایی نرفته بودم، کتابی از او نخوانده بودم. اما شخصیتی که بیشتر از همه به یاد می‌آورم، ویلی وانکا است. یک شمایل خیلی عمیق که همه ویژگی‌‌های یک تبهکار بزرگ را دارد. ویژگی‌‌های فوق‌العاده غنی با شخصیت او جفت شده و به او این قدرت را داده است که در کارخانه اش دیگران را خودسرانه مجازات کند. او یک شخصیت ترکیبی از یک قهرمان و یک آدم منفی است. و البته این شاید راهی باشد برای تصویری که نشان می‌دهد معمولاً بزرگسالان از زاویه دید یک کودک چطور دیده می‌شوند.

استیو کول

شخصیت مورد علاقه من آقای فاکس (روباه) است. قاتل مرغ‌ها که بی‌صدا عمل می‌کند و روی کاغذ فوق‌العاده جان گرفته است. اما آقای روباه شگفت‌انگیز همه این کار‌ها را فقط برای خانواده‌اش می‌کند و سبکش خودنمایانه و فضل فروشانه است. آنها ممکن است دمش را بتوانند بگیرند، اما روحش را نه، هرگز!

سارا مک اینتایر

من عاشق آقای روباه شگفت‌انگیز هستم. چون وقتی بچه بودم، همیشه دلم می‌خواست تونل ‌هایی از زیر زمین به جا‌های مختلف حفر کنم. و آقای فاکس هم می‌داند چطوری به جایی که غذا‌ها آنجا ذخیره می‌شوند، برسد. او یک روباه باافتخار است و اجازه نمی‌دهد تا آسیب‌‌هایی که می‌بیند از ظاهر فوق‌العاده اش چیزی کم کند.

فیلیپ آرداق

شخصیت مورد علاقه من بدون شک، خانم ترانچبال آموزگار داستان «ماتیلدا» است. با بی‌علاقگی او به کودکان، سبک آیرون میدنی او که در تنبیه کردن به کار می‌گیرد و واژه‌‌هایی که برای صدا کردن بچه‌ها به کار می‌برد، چرا نباید او را دوست داشت؟ تصویری هم که کوئنتین بلیک از او در تصویرپردازی کتاب ارایه کرده، عالی است.

مارتین براون

اگر بخواهم صادق باشم، باید بگویم خیلی درباره رولد دال اطلاعات ندارم. حداقل از دوران مدرسه به بعد. اما «بوس بوس» خیلی متن عجیبی بود.

فرانسیسکا سیمون

ماتیلدای افسانه‌ای، البته. او دمدمی مزاج است و لفظ قلم صحبت می‌کند، شجاع است و باهوش، و اگر همه این‌ها کافی نباشد، او قدرت‌‌های جادویی هم دارد. او قهرمان عالی من

رولد دال از محبوب‌ترین نویسندگان کتاب کودک و نوجوان در دنیا در ولز از والدینی نروژی متولد شد. او 13 سپتامبر 1916 به دنیا ‌آمد و 23 نوامبر 1990 درگذشت. مهم‌ترین آثار او «چارلی و کارخانه شکلات سازی»، «جیمز و هلوی غول پیکر»، «ماتیلدا» و «داستان‌‌های چشم‌نداشتنی» هستند. بیشتر آثار او به فیلم در آمده است.
لایک فراموش نشه❤

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...