ویژه کنید
عکس و تصویر اصل #مهدویت مورد اتفاق همه مسلمان هاست. ادیان دیگر هم در اعتقادات خودشان #انتظار_منجی را ...

اصل #مهدویت مورد اتفاق همه مسلمان هاست. ادیان دیگر هم در اعتقادات خودشان #انتظار_منجی را در نهایتِ زمانه دارند. آنها هم در یک بخش از قضیه، مطلب را درست فهمیده اند اما در بخش اصلی قضیه که معرفت به شخص منجی است دچار نقصِ معرفتند.
وجود مقدس حضرت بقیه الله الاعظم (عج) استمرار حرکت نبوت ها و دعوت های الهی از اول تاریخ تا امروز است.
داعیان الهی، امروز سلسله شان قطع نشده است و وجود مقدس بقیه الله الاعظم (عج) ادامه سلسله داعیان الهی است که در زیارت آل یاسین میخوانید " السلام علیک یا داعی الله و ربانی آیاته" یعنی شما امروز همان دعوت ابراهیم، همان دعوت موسی، همان دعوت عیسی، همان دعوت همه پیغمبران و مصلحان الهی و دعوت پیامبر خاتم را در وجود حضرت بقیه الله مجسم میبینید.
وقتی به ما میگویند منتظر فرج باشید، فقط این نیست که منتظر فرج نهایی باشید، بلکه معنایش این است که هر بن بستی قابل گشوده شدن است. فرج یعنی این؛ #فرج یعنی گشایش.
مسلمان با درس انتظار فرج، می آموزد و تعلیم میگیرد که هیچ بن بستی در زندگی بشر وجود ندارد که نشود آن را باز کرد و لازم باشد که انسان،نا امید دست روی دست بگذارد و بنشیند و بگوید دیگر کاری نمیشود کرد.
لذا #انتظار_فرج را افضل اعمال دانسته اند؛ معلوم میشود انتظار یک عمل است، بی عملی نیست.
آن روزی که ملت ایران قیام کرد، امید پیدا کرد. امروز که آن #امید برآورده شده است، از آن قیام، آن نتیجه بزرگ را گرفته است و امروز هم به آینده امیدوار است و با امید و با نشاط حرکت میکند. این نور امید است که جوان ها را به انگیزه و حرکت و نشاط وادار میکند و از دل مردگی و افسردگی آنها جلوگیری میکند. این نتیجه انتظار فرج است.
بنابراین هم باید منتظر فرج نهایی بود و هم باید منتظر فرج در همه مراحل زندگی فردی و اجتماعی بود. اجازه ندهید یاس بر دل شما حاکم بشود، انتظار فرج داشته باشید و بدانید که این فرج محقق خواهد شد مشروط بر اینکه شما انتظارتان، #انتظار_واقعی باشد.
انتظار دست قاهر قدرتمند الهی ملکوتی است که بیاید و با کمک همین انسانها سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب کند و عدل را در زندگی مردم حاکم کند.
تشکیل نظام جمهوری اسلامی یکی از مقدمات این حرکت عظیم تاریخی است. هر اقدامی در جهت استقرار عدالت، یک قدم به سمت آن هدف والاست. #انتظار حرکت است، سکون نیست، رها کردن و نشستن برای اینکه کار به خودی خود صورت بگیرد نیست بلکه انتظار حرکت است، آمادگی است.
#انسان۲۵۰ساله

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...